Cesta

Přiměřené důchody pro všechny - 22/01/2008

Dvě seniorky na lavičce v parku

Pracovníkům v některých členských státech hrozí, že v případě změny zaměstnání nebo země pobytu ztratí nárok na důchodové dávky.

Některé doplňkové důchodové systémy vyžadují, aby pracovník platil nejméně dva roky příspěvky na důchodové zabezpečení, jinak nezíská nárok na důchodové dávky. Mnoha evropským pracovníkům však hrozí, že budou diskriminováni důchodovými systémy, které stanoví povinnost dlouhodobě platit příspěvky na důchodové zabezpečení, protože průměrně 40 % z nich zůstává v jednom zaměstnání méně než pět let. K tomuto závěru dospěly dvě samostatné studie DeutschEnglishfrançais, které Komise zveřejnila 22. ledna.

Ztráta nároku na důchodové dávky je vážnou překážkou volného pohybu pracovníků DeutschEnglishfrançais. Komise proto hodlá zlepšit přenositelnost nároku na důchod DeutschEnglishfrançais pro mobilní pracovníky, a to prostřednictvím návrhu právního předpisu, který by měl být schválen v průběhu slovinského předsednictví.

Stárnutí obyvatelstva a udržitelnost penzijních systémů jsou velké výzvy, jimž bude Evropa čelit v nadcházejících desetiletích. Evropská unie vybízí členské státy k tomu, aby reformovaly své důchodové systémy a aby se přitom zaměřily na tyto tři hlavní cíle:

  • zajistit přiměřené důchody pro všechny, a zejména bojovat proti chudobě u seniorů,
  • zajistit finanční udržitelnost důchodových systémů DeutschEnglishfrançais
  • a přizpůsobit se demografickým změnám.

Další informace o činnosti EU v oblasti důchodového zabezpečení DeutschEnglishfrançais.

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy