Navigācijas ceļš

Izaugsmes sekmēšana – konkrētām valstīm adresēti ieteikumi 2014. gadā - 02/06/2014

28 ES dalībvalstu karogi © ES

Eiropas Komisija šodien pieņēma virkni ieteikumu ekonomikas politikas jomā atsevišķām dalībvalstīm, lai nostiprinātu atveseļošanos, kas sākās pagājušajā gadā.

Šogad galvenā uzmanība ir novirzīta no krīzes radītu steidzamu problēmu risināšanas uz to apstākļu stiprināšanu, kas pēckrīzes periodā ir labvēlīgi ilgtspējīgai izaugsmei un nodarbinātībai. Kā daļu no šodien pieņemtā dokumentu kopuma, kas ir ceturtā Eiropas ekonomikas politikas koordinēšanas pusgada rezultāts, Komisija ir pieņēmusi arī vairākus lēmumus par dalībvalstu publiskā sektora finansēm saskaņā ar Stabilitātes un izaugsmes paktu. Kopā ņemot, tie veido vērienīgu reformu kopumu ES ekonomikai.

Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu teica: "Runa ir par to, lai palīdzētu dalībvalstīm pārliecinoši iziet no krīzes un atgriezties pie izaugsmes, un konkrētām dalībvalstīm adresēti ieteikumi ir kompass, kas rāda virzienu. Visā Eiropā veiktie centieni un nestie upuri ir sākuši atmaksāties. Izaugsmes temps pieaug, un, sākot no šā gada, mēs piedzīvosim nodarbinātības līmeņa kāpumu, lai arī tas joprojām būs pieticīgs. Galvenais ES izaicinājums tagad ir politiska rakstura – kā uzturēt vēlmi veikt reformas, ja samazinās krīzes radītais spiediens? Ja politiķi uzņemsies vadošo lomu un izrādīs politisko gribu pabeigt reformas – pat tad, ja tas nebūs populāri –, mēs varēsim panākt straujāku atlabšanu un augstāku dzīves līmeni ikvienam."

Komisijas veiktā analīze liecina, ka pēdējo gadu laikā pastāvīgie politiskie centieni visos līmeņos ir radījuši daudz stabilāku pamatu ES ekonomikai. Tomēr laikposmā no 2014. līdz 2015. gadam izaugsme joprojām būs nevienmērīga un nestabila, tādēļ reformas ir jāturpina. Raugoties no ilgtermiņa perspektīvas, ES izaugsmes potenciāls joprojām ir neliels – tikai pamazām kritīsies augstais bezdarba līmenis un uzlabosies sarežģītais sociālais stāvoklis, un būs vajadzīgs laiks, lai novērstu investīciju trūkumu.

Paziņojums presei - Izaugsmes sekmēšana – konkrētām valstīm adresēti ieteikumi 2014. gadā

Konkrētām valstīm adresēti ieteikumi 2014.

2014. gada izaugsmes pētījums pdf - 306 KB [306 KB] български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) hrvatski (hr) italiano (it) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv)

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites