Navigatsioonitee

Majanduskasvu loomine: 2014. aasta riigipõhised soovitused - 02/06/2014

28 ELi liikmesriigi lipud © EU

Euroopa Komisjon võttis täna vastu liikmesriikidele mõeldud majanduspoliitilised soovitused, et toetada aasta eest alanud majanduse taastumist.

Sel aastal on rõhuasetus nihkunud kriisist tingitud kiireloomuliste probleemide käsitlemiselt jätkusuutliku majanduskasvu ja tööhõive tingimuste kindlustamisele kriisijärgses majanduses. Koos tänase paketiga, mis märgib majanduspoliitika koordineerimise Euroopa neljanda poolaasta kulminatsiooni, võttis komisjon samuti vastu mitu stabiilsuse ja kasvu paktil põhinevat otsust liikmesriikide rahanduse kohta. Üheskoos moodustavad need ELi majanduse elavdamisele suunatud põhjalike reformide kogumi.

Komisjoni president José Manuel Barroso sõnas: „Kogu ettevõtmise mõte on liikmesriigid kindlalt kriisist välja aidata ja suunata nad tagasi majanduskasvu teele, kusjuures riigipõhised soovitused toimivad suunava kompassina. Euroopa pingutused ja ohvrid hakkavad end ära tasuma. Majanduskasv hoogustub ja ehkki see on endiselt tagasihoidlik, näeme, et alates käesolevast aastast hakkab tööhõive suurenema. Põhimõtteline väljakutse ELi jaoks on praegu poliitiline: kuidas suudame säilitada toetust reformidele kriisi surve vähenedes? Kui poliitikud näitavad üles juhtimisoskusi ja leiavad poliitilise tahte viia reformid ellu isegi, kui see on ebapopulaarne, siis suudame taastada tugevama majanduse ja luua parema elu kõikidele.”

Komisjoni analüüsi kohaselt on viimaste aastate püsivad poliitilised jõupingutused kõikidel tasanditel muutnud ELi majanduse palju tugevamaks. Kuid aastatel 2014–2015 on majanduskasv siiski endiselt ebaühtlane ja nõrk, mis tähendab, et reformide elluviimist tuleb sama hoogsalt jätkata. Pikemas perspektiivis on ELi majanduskasvu potentsiaal endiselt suhteliselt madal: kõrge töötuse tase ja raske sotsiaalne olukord paraneb aeglaselt ja investeeringutega seotud ulatusliku mahajäämuse kõrvaldamine võtab aega.

Pressiteade - Majanduskasvu loomine: 2014. aasta riigipõhised soovitused

2014. aasta riigipõhised soovitused English (en)

2014. aasta majanduskasvu analüüs pdf - 306 KB [306 KB] български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) hrvatski (hr) italiano (it) latviešu valoda (lv) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv)

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad