Navigācijas ceļš

Komisija apņēmusies cīnīties pret nodokļu nemaksāšanu - 26/11/2013

Zīmulis un kalkulators © ES

Lai palielinātu valstu budžeta ienākumus un nodrošinātu godīgas konkurences apstākļus un lai novērstu likumdošanas trūkumus, ko daži uzņēmumi izmanto ļaunprātīgi un nemaksā nodokli, Komisija ierosina ieviest atsevišķas izmaiņas noteikumos, kas regulē uzņēmumu ienākuma nodokli.

Jaunie noteikumi pdf - 125 KB [125 KB] Deutsch (de) English (en) français (fr) izstrādāti, lai novērstu to, ka uzņēmumi izmanto atšķirības valstu nodokļu tiesībās, lai izvairītos no godīgas nodokļu nomaksas.

Mātesuzņēmumu un meitasuzņēmumu direktīva Deutsch (de) English (en) français (fr) , kas datējama ar 1990. gadu, tika pieņemta, lai novērstu dubultas uzņēmumu nodokļa iekasēšanas risku. Tomēr daži uzņēmumi ir izmantojuši nepilnības sistēmā, lai izvairītos no nodokļu maksāšanas par saviem pārrobežu darījumiem.

Jānovērš tas, ka uzņēmumi nodokļus nemaksā nevienā valstī

Uzņēmumi jo īpaši izmanto hibrīdaizdevuma līgumus, lai pārkāptu pašreizējos noteikumus. Atkarībā no valsts šos aizdevumus nodokļa maksāšanas nolūkiem uzskata par parāda maksājumiem, kurus atskaita no apliekamās summas, vai dividendēm, kas ir brīvas no nodokļiem.

Rezultātā meitasuzņēmums vienā valstī maksā samazinātu nodokli un mātesuzņēmumu citā valstī atbrīvo no nodokļa maksāšanas. Reāli tas nozīmē, ka uzņēmums maksā tikai nedaudz vai pat neko par ienākumiem, kas gūti meitasuzņēmumos, kuri atrodas atsevišķās valstīs.

Jaunie noteikumi uzliks uzņēmumiem par pienākumu samaksāt nodokli par ienākošajiem maksājumiem, kas citur atskaitīti no apliekamās summas kā parāda atmaksa. Līdz ar to paredzams, ka pārrobežu uzņēmumi vairs nevarēs plānot savus iekšējos pārskaitījumus tā, lai izmantotu regulējuma nepilnības un nodokli nemaksātu nevienā valstī.

Šai problēmai jo īpaši ir nepieciešama ES mēroga rīcība, jo, dalībvalstīm individuāli mēģinot rast šīs problēmas risinājumu, valstu valdības riskētu zaudēt nodokļu ieņēmumus. Tas nozīmē arī to, ka uzņēmumi vairs nevarēs pārvietot vai izveidot meitasuzņēmumu citā ES valstī tikai un vienīgi tālab, lai izmantotu atšķirības valstu tiesiskajā regulējumā.

Cīņa pret nodokļu nemaksāšanu

Uzņēmumu ienākuma nodokļa nemaksāšanas problēma ir aktuāla ne tikai ES, bet arī citur pasaulē. To apsprieda G8 un G20 sanāksmēs, kur valstu vadītāji apstiprināja ES rīcības plānu jautājumā par nodokļu krāpniecību un nemaksāšanu pdf - 105 KB [105 KB] български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) italiano (it) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv) .

Šajā plānā, kas tika nodots atklātībai 2012. gadā, izklāstīti visaptveroši pasākumi, kā palīdzēt ES valstu valdībām atgūt miljardiem eiro, kas nav iekasēti nodokļu krāpniecības un nenomaksātu nodokļu dēļ.

Komisija ne tikai novērš nodokļu regulējuma nepilnības, bet arī strādā pie citiem pasākumiem, tādiem kā nodokļu maksātāju kodekss, ES nodokļu maksātāja identifikācijas numurs, pamatnostādnes par naudas plūsmu izsekošanu un pasākumi, kā ierobežot nodokļu “oāzes”.

Turpmākie pasākumi

ES valstu valdībām līdz 2014. gada 31. decembrim ir jāievieš grozītie noteikumi un jāpieņem ES mēroga drošības noteikumi, kuru mērķis ir nepieļaut ļaunprātīgu nodokļu plānošanas praksi.

Paziņojums presei – cīņa pret uzņēmumu ieņēmumu nodokļa nemaksāšanu DeutschEnglishfrançaislietuvių kalba

ES rīcība krāpniecības un nodokļu nemaksāšana jomā Deutsch (de) English (en) français (fr)

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites