Naršymo kelias

Kova su pelno mokesčio vengimu - 26/11/2013

Pieštukas ir  skaičiuoklis © ES

Keičiant ES pelno mokesčio taisykles siekiama didinti šalių biudžeto pajamas ir, pašalinus spragas, kuriomis naudodamosi kai kurios įmonės išvengia mokesčių, užtikrinti vienodas veiklos sąlygas.

Naujosiomis taisyklėms pdf - 125 KB [125 KB] Deutsch (de) English (en) français (fr) siekiama užkirsti kelią tam, kad įmonės, naudodamosi įvairių šalių mokesčių teisės aktų skirtumais, galėtų išvengti sąžiningo mokesčių mokėjimo.

Siekiant išvengti įvairiose ES šalyse veikiančių įmonių dvigubo apmokestinimo, 1990 m. parengta ES patronuojančiųjų ir patronuojamųjų bendrovių direktyva Deutsch (de) English (en) français (fr) . Tačiau kai kurios įmonės naudojosi sistemos spragomis, kad išvengtų mokesčių už tarptautinius mokėjimus.

Užkirsti kelią visiškam neapmokestinimui

Kad gautų naudos iš dabartinių taisyklių, įmonės sudaro susitarimus dėl mišrių paskolų. Šios paskolos skirtingose šalyse laikomos arba skolos mokėjimu, kuris yra į atskaitą įtrauktinos išlaidos, arba neapmokestinamais dividendais.

Dėl to gali susiklostyti tokia padėtis, kad vienoje šalyje patronuojamajai įmonei taikoma mokesčių atskaita, o kitoje šalyje patronuojančiajai įmonei – atleidimas nuo mokesčių. Taip bendrovė už pelną, kurį gauna patronuojamosios įmonės kai kuriose šalyse, moka mažai mokesčių arba visai jų nemoka.

Pagal naująsias taisykles bendrovės bus priverstos mokėti mokesčius už gaunamus mokėjimus, jei jie kitur buvo atskaityti kaip skolos grąžinimas. Dėl to keliose šalyse veikiančios bendrovės turėtų nustoti planuoti savo vidaus pervedimus vien tam, kad galėtų pasinaudoti šia spraga, dėl kurios jos lieka visiškai neapmokestintos.

Šis klausimas yra vienas iš tų, kuriuos išspręsti lengviausia ES lygmeniu. Spręsdamos jį pavieniui valstybių narių vyriausybės rizikuotų prarasti mokestinių pajamų. Be to, priėmus naująsias taisykles bendrovės nebegalės perkelti patronuojamosios įmonės arba įsteigti naują tokią įmonę kitoje ES šalyje vien tam, kad galėtų pasinaudoti nacionalinių taisyklių skirtumais.

Įveikti mokesčių slėpimą ir vengimą

Pelno mokesčio vengimas yra svarbus klausimas ne tik ES, bet ir tarptautiniu mastu. Jis apsvarstytas neseniai įvykusiuose G 8 ir G 20 susitikimuose, į kuriuos susirinkę valstybių vadovai pritarė ES kovos su mokestiniu sukčiavimu ir mokesčių slėpimu veiksmų planui pdf - 105 KB [105 KB] български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) italiano (it) latviešu valoda (lv) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv) .

Šiame 2012 m. gruodžio mėn. pateiktame plane nustatytas išsamus priemonių rinkinys, kuriuo siekiama padėti ES vyriausybėms atgauti milijardus eurų, prarandamus dėl mokestinio sukčiavimo ir mokesčių slėpimo.

Komisija ne tik šalina mokesčių sistemos spragas, bet ir rengia rinkinį, kurį sudaro mokesčių mokėtojų kodeksas, ES mokesčių mokėtojo kodas, bendros pinigų srautų sekimo gairės ir vadinamųjų mokesčių rojų pažabojimo priemonės.

Tolesni veiksmai

ES vyriausybės turėtų iki 2014 m. gruodžio 31 d. įdiegti pakeistas taisykles ir priimti ES masto kovos su piktnaudžiavimu teisės aktą, kuris taptų apsauga nuo netinkamos praktikos mokesčių srityje.

Pranešimas spaudai apie kovą su pelno mokesčio vengimu

ES veikla kovos su mokestiniu sukčiavimu ir mokesčių vengimu srityje Deutsch (de) English (en) français (fr)

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos