Navigācijas ceļš

ES jārod vienprātība par to, kā panākt ekonomikas izaugsmi - 26/06/2013

ES līderi maija sanāksmē © ES

Bezdarbs jauniešu vidū, mazie uzņēmumi un plašāka kreditēšana būs dienas kārtības jautājumi ES politisko līderu sanāksmē 27. un 28. jūnijā.

Pirms sanāksmes Komisija bija nākusi klajā ar ieteikumiem katrā no šīm jomām, un Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu bija nosūtījis visiem ES valstu un valdību vadītājiem vēstuli, kurā aicināja rast vienprātību par šiem jautājumiem.

Bezdarbs

Pašlaik Eiropā bez darba ir apmēram 6 miljoni cilvēki, kas jaunāki par 25 gadiem. Dažās valstīs darba nav vairāk nekā pusei jauniešu, kuri grib strādāt.

Komisijas aicinājumā rīkoties, lai novērstu jauniešu bezdarbu DeutschEnglishfrançais , ir izklāstītas jaunas idejas, kā jauniešiem nodrošināt darbu, un valdības tajā aicinātas nekavējoties ieviest jau apstiprinātas sistēmas — tādas kā iniciatīvu “Garantija jauniešiem” DeutschEnglishfrançais .

Šīs iniciatīvas mērķis ir nodrošināt, lai visiem jauniešiem četru mēnešu laikā no dienas, kad viņi pabeiguši mācību iestādi vai kļuvuši par bezdarbniekiem, piedāvātu kvalitatīvu darbvietu, mācekļa vai praktikanta vietu vai arī iespējas turpināt izglītošanos.

Komisija vēlas, lai 6 miljardi eiro jaunatnes bezdarba mazināšanai tiktu piešķirti jau 2014. un 2015. gadā, nevis sadalīti visa septiņu gadu finansēšanas perioda laikā, kā bija paredzēts sākumā.

Plašāka kreditēšana

Tā kā līdzekļu nav daudz, ne visas bankas labprāt aizdod naudu, īpaši mazajiem uzņēmumiem. Taču Eiropas Investīciju banka palielinās gadā izsniegto kredītu apjomu līdz 60 miljardiem eiro (līdz 2015. gadam), un ziņojumā par kreditēšanas palielināšanu ekonomikā DeutschEnglishfrançaisportuguês paskaidro sīkāk, kā šie līdzekļi tiks novirzīti mazajiem uzņēmumiem un nelabvēlīgā stāvoklī esošām valstīm, sekmējot investīcijas un nodarbinātību.

Ziņojumā arī minēti trīs jauni veidi, kā mazie uzņēmumi var saņemt finansējumu. Tie saistīti ar garantijām, vērtspapīrošanu (process, kurā risks tiek sadalīts, apvienojot aktīvus) un risku apvienošanu.

Mazie uzņēmumi

Mazos uzņēmumus bieži uzskata par ekonomikas mugurkaulu. Tomēr, lai tie plauktu un zeltu, ir vajadzīga piekļuve finansējumam un pēc iespējas mazāka birokrātija.

2012. gadā Komisija aicināja mazos uzņēmumus norādīt, kuri ES tiesību akti visvairāk apgrūtina to darbu. Daudzi no 10 visapgrūtinošākajiem tiesību aktiem DeutschEnglishfrançais jau ir uzlaboti. Piemēram, mazajiem uzņēmumiem tagad ir vieglāk piedalīties publiskā iepirkuma konkursos, un ir vienkāršotas preču drošuma prasības.

Ieguldījumu plāns Eiropai

2012. gadā ES valstis vienojās par vairākiem pasākumiem ekonomikas stimulēšanai, kurus visus kopā sauc par izaugsmes un nodarbinātības paktu. Komisija uzskata, ka valstis varētu paveikt vēl vairāk, lai uzlabotu situāciju, un uzskaita jomas, kurās nepieciešams paplašināt sadarbību, — skatīt ziņojumu “Izaugsmes un nodarbinātības pakts: pagājis viens gads DeutschEnglishfrançais ”.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites