Naršymo kelias

ES siekia susitarimo dėl ekonomiką skatinančių priemonių - 26/06/2013

ES vadovai gegužės mėn. susitikime © ES

ES vadovų birželio 27 ir 28 d. susitikimo darbotvarkėje – jaunimo nedarbo, mažųjų įmonių ir skolinimo galimybių didinimo klausimai.

Prieš susitikimą Komisija pateikė kiekvienos iš šių sričių rekomendacijas, o Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso raštu kreipėsi į visus ES valstybių ir vyriausybių vadovus ragindamas dėl jų bendrai susitarti.

Nedarbas

Šiuo metu beveik 6 mln. jaunesnių kaip 25 metai europiečių neturi darbo. Kai kuriose šalyse nedirba daugiau kaip pusė norinčių dirbti jaunuolių.

Komisijos raginime spręsti jaunimo nedarbo problemą DeutschEnglishfrançais pateikiama naujų minčių, kaip padėti jaunuoliams rasti darbą, o vyriausybės raginamos sparčiai įgyvendinti programas, dėl kurių jau susitarta, pavyzdžiui, Jaunimo garantijų DeutschEnglishfrançais iniciatyvą.

Pagal ją visiems jaunuoliams būtų pasiūlytas geras darbas, suteikta gamybinės ar mokomosios praktikos arba tolesnio mokymosi galimybė per keturis mėnesius nuo mokyklos baigimo arba tapimo bedarbiu.

Komisija norėtų, kad jaunimo nedarbui mažinti numatyti 6 mlrd. eurų būtų skirti 2014 ir 2015 m., o ne per visą kitą ES septynerių metų finansavimo laikotarpį, kaip planuota iš pradžių.

Daugiau skolinimo galimybių

Lėšų nėra daug, todėl pinigų – ypač mažosioms įmonėms – skolinti linkę mažiau bankų. Tačiau Europos investicijų bankas kasmet iki 2015 m. savo skolinimo pajėgumus padidins 60 mlrd. eurų. Ataskaitoje dėl Skolinimo galimybių didinimo DeutschEnglishfrançaisportuguês paaiškinama, kaip šios paskolos bus skiriamos mažosioms įmonėms ir pažeidžiamoms šalims skatinant investicijas ir kuriant darbo vietas.

Ataskaitoje taip pat nustatomi trys nauji būdai padėti mažosioms įmonėms gauti finansavimą: garantijos, pakeitimas vertybiniais popieriais (procesas, per kurį rizika paskirstoma sutelkiant turtą) ir rizikos jungimas.

Mažosios įmonės

Mažosios įmonės dažnai vadinamos ekonomikos pagrindu. Tačiau, kad galėtų sėkmingai vykdyti veiklą, joms reikia finansavimo ir kuo labiau turi būti sumažinta administracinė našta.

2012 m. Komisija mažųjų įmonių paprašė nurodyti ES teisės aktus, kuriuos jos laiko labiausiai varžančiais jų veiklą. Daug teisės aktų iš sudaryto 10 didžiausią naštą užkraunančių teisės aktų sąrašo DeutschEnglishfrançais jau patobulinti: mažosioms įmonėms dabar sukurtos geresnės sąlygos dalyvauti viešuosiuose pirkimuose ir supaprastinti gaminių saugos reikalavimai.

Europos investicijų planas

2012 m. ES šalys sutarė dėl įvairių ekonomikos skatinimo priemonių, vadinamų susitarimu dėl ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo. Komisija mano, kad šalys gali dar labiau pasistengti, ir išvardija sritis, kuriose reikia bendradarbiauti daugiau, ataskaitoje Pirmieji Susitarimo dėl ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo įgyvendinimo metai DeutschEnglishfrançais .

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos