Naršymo kelias

Dėmesio centre – stabilumas, augimas ir darbo vietų kūrimas - 29/05/2013

27 ES valstybių narių vėliavos © ES

Rekomendacijų 23 ES šalims ir euro zonai rinkinyje pateikiamos 2013–2014 m. biudžeto ir ekonominės politikos gairės

Komisijos konkrečioms šalims skirtos rekomendacijos English (en) parengtos atlikus kruopštų kiekvienos ES valstybės narės ekonominės padėties tyrimą, pagrįstą biudžeto ir ekonominių reformų planais, kuriuos visos valstybės narės pateikė balandžio mėnesį.

Šiose rekomendacijose (jos nepateiktos šalims, kuriose šiuo metu vykdoma makroekonominio koregavimo programa, t. y. Graikijai, Airijai, Portugalijai ir Kiprui) atsižvelgiama į kiekvienos šalies ekonominę padėtį ir pateikiama konkrečių patarimų, kaip didinti konkurencingumą, skatinti ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą.

Rekomendacijos yra Komisijos strategijos, kaip padėti Europai įveikti krizę, sumažinti nedarbą ir pasiekti tvarų augimą, dalis.

Bendroje pažangos apžvalgoje pdf - 351 KB [351 KB] Deutsch (de) English (en) français (fr) teigiama, kad dauguma šalių daro pažangą biudžeto deficito mažinimo ir konkurencingumo didinimo priemonių įgyvendinimo srityse. Tačiau kai kurios iš jų turėtų paspartinti tempą.

Be to, ES šalys turėtų sparčiau įgyvendinti kovos su didėjančiu nedarbu priemones ir itin daug dėmesio skirti jaunimo nedarbui. Tuo pat metu vyriausybės turėtų reformuoti švietimo ir mokymo programas ir užtikrinti, kad darbo ieškantys asmenys įgytų gebėjimų, kurių reikia nūdienos darbo rinkoje.

Įmonės turėtų būti labiau skatinamos investuoti ir kurti darbo vietas. Reikėtų raginti daugiau investuoti ir į mokslinius tyrimus, inovacijas bei efektyvų išteklių naudojimą.

Tuo pat metu Europos Komisija priėmė ir bendras euro zonai skirtas rekomendacijas pdf - 61 KB [61 KB] Deutsch (de) English (en) français (fr) bei keletą sprendimų pagal perviršinio deficito procedūrą .

Tolesni veiksmai

Šios rekomendacijos yra vadinamojo Europos semestro dalis. Europos semestras – tai metinis ekonominės politikos koordinavimo ciklas, per kurį ES vyriausybės konsultuojasi vienos su kitomis dėl savo biudžeto ir ekonominės politikos, remdamosi bendrais Europos Komisijos pasiūlytais prioritetais.

ES vadovai aptars rekomendacijas per birželio 27–28 d. susitikimą. Liepos mėnesį rekomendacijas patvirtinus, kiekviena šalis imsis veiksmų, kad į jas būtų atsižvelgta nacionaliniuose 2013–2014 m. biudžeto ir ekonominių reformų planuose.

Tuomet Europos Komisija ir ES šalių vyriausybės stebės, kaip kiekviena šalis šias priemones įgyvendina.

Daugiau apie Europos semestrą

2013 m. augimo apžvalga pdf - 109 KB [109 KB] български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) italiano (it) latviešu valoda (lv) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv)

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos