Naršymo kelias

Pastato fragmentas su užrašu „bankas“ virš durų © istock/ilbusca

Piėmus naujas priemones visiems ES piliečiams būtų suteikta teisė atsidaryti bazinę banko sąskaitą bet kurioje ES vietoje, o perkelti sąskaitą į kitos šalies banką būtų paprasčiau.

Elektroniniam mokėjimui vis dažniau pakeičiant atsiskaitymą grynaisiais, turėti banko sąskaitą būtina kiekvienam.

Tačiau banko sąskaitos neturi apie 25 milijonai English ją turėti pageidaujančių ES gyventojų. Apie 2,5 milijono žmonių prašymai atidaryti sąskaitą buvo atmesti dėl įvairių priežasčių, viena iš kurių – šie žmonės nepakankamai turtingi.

Sąskaitos neturintiems žmonėms sunku arba net neįmanoma gauti atlyginimą arba socialines išmokas, pervesti pinigus arba įsigyti prekių, kai atsiskaityti būtina debeto arba kredito kortele.

Komisija bandė šiems žmonėms padėti, pavyzdžiui, skatino bankus savanoriškai sušvelninti reikalavimus. Tačiau per dvejus nuo to laiko praėjusius metus nedaug kas pasikeitė.

Norint užtikrinti, kad kiekvienas banko sąskaitą atsidaryti norintis žmogus galėtų tai padaryti, reikia imtis privalomų priemonių. Priėmus Komisijos pasiūlymus DeutschEnglishfrançais :

  • visi europiečiai, kad ir kokia būtų jų finansinė padėtis, galėtų atsidaryti bazinę mokėjimo sąskaitą bet kurioje ES vietoje ir atlikti būtiniausias bankininkystės operacijas;
  • vartotojams būtų lengviau palyginti mokėjimo sąskaitų mokesčius – jie gautų aiškią informaciją apie visus mokesčius iš savo paslaugų teikėjų ir kiekviena šalis turėtų nepriklausomą interneto svetainę, kurioje būtų galima tuos mokesčius palyginti;
  • būtų nustatytas paprastas ir greitas būdas sąskaitų turėtojams perkelti savo sąskaitą į kitą banką bet kurioje ES vietoje.

Priėmus šias priemones žmonėms būtų lengviau rasti jų poreikius geriausiai atitinkančią banko sąskaitą bet kurioje ES šalyje. Naudinga būtų ir tai, kad rinkoje padidėtų konkurencija ir dėl to galbūt sumažėtų mokesčiai.

Bankams būtų paranku, kad sumažėtų biurokratizmas, o taisyklės visoje ES būtų labiau suderintos. Dėl to jie turėtų geresnes sąlygas plėsti savo veiklą.

ES šalys galėtų nustatyti nacionalines taisykles, pavyzdžiui, nutarti, ar būtiniausias savybes turinčios mokėjimo sąskaitos turėtų būti nemokamos, ar joms reikėtų taikyti tinkamą mokestį. Bazinės mokėjimo sąskaitos visiems būtų atidaromos ne visuose bankuose – vyriausybės galėtų paprašyti, kad kuris nors bankas siūlytų atidaryti tokias sąskaitas.

Tolesni veiksmai

Pasiūlymus dabar svarstys ES vadovai ir Europos Parlamentas. Jei pasiūlymai bus priimti, jie turėtų įsigalioti 2014 m.

Daugiau apie finansines paslaugas ES English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos