Navigācijas ceļš

Turpmākie posmi ekonomikas savienības saliedēšanā - 21/03/2013

Puzle ar ES karogu, kurā izņemts gabaliņš, gaismas staram spīdot cauri tukšajai vietai. © iStock/Eduard Härkönen

Izvirzīti sākotnējie priekšlikumi, kas veidos satvaru ES ekonomiskās un monetārās politikas ciešākai integrācijai.

Kopš eirozonas krīzes sākuma ES ir veikusi dažādus pasākumus, lai saskaņoti risinātu svarīgākās ekonomikas problēmas, kā arī stimulētu izaugsmi un radītu darbvietas.

2012. gada oktobrī ES līderi nolēma, ka reformu turpināšanai nepieciešams, lai ekonomiskās saiknes starp ES dalībvalstīm kļūtu vēl ciešākas. Viņi aicināja izstrādāt priekšlikumus par banku savienības, fiskālās savienības, ekonomiskās un politiskās savienības izveidi.

Komisija, atbildot uz šo aicinājumu, nāca klajā ar šo savienību izveides plānu DeutschEnglishfrançaisportuguês . Sākotnējie pasākumi English , kurus tagad ierosina Komisija, atbilst šim plānam.

Vienā priekšlikumā izklāstīti varianti, kā strukturēt ES līmeņa diskusijas English par ciešāku ekonomisko un monetāro savienību. Tajās paredzēts izvērtēt reformu iespējamo ietekmi uz valstu ekonomiku, lai dotu valstīm iespēju laikus veikt piemērotus pasākumus.

Otrā priekšlikumā runa ir par ES valstu pienākumu veikt īpašas reformas English , savā starpā noslēdzot līgumiskas vienošanās. Paredzēts arī ES finanšu atbalsts, kas valdībām palīdzēs reformas ieviest. Šos līdzekļus varētu izlietot, piemēram, profesionālajai apmācībai.

Efektīva koordinācija

Ar abiem priekšlikumiem iecerēts sākt procesu, kurā ietilps vēl citi padziļinātas savienības izveides posmi. Kā norādīts plānā, tie gādās par to, lai ES mēroga ekonomisko problēmu risinājumi tiktu koordinēti un būtu efektīvāki.

Priekšlikumi paredz, ka turpmāko 5 gadu laikā ES valstis koordinētu nodokļu un nodarbinātības politiku. Eirozonas valstīm, kas saskaras ar grūtībām, būtu pieejams kopējs budžets, ko atbalstītu Parāda dzēšanas fonds. Tas palīdzētu lielu valsts parādu samazināt līdz pieņemamam līmenim.

Kad būtu pagājuši 5 gadi, ES veiktu turpmākos pasākumus, lai pabeigtu banku, budžeta un ekonomiskās savienības, bet pašās beigās arī politiskās savienības izveidi. Šajos pēdējos posmos būs nepieciešams grozīt ES līgumus un nostiprināt demokrātisko atbildību.

Plāns arī paredz, ka ES valstis īstenos reformas, par kurām vienošanās jau notikusi vai ir drīzumā gaidāma un kuras attiecas uz ekonomikas un budžeta pārvaldības uzlabošanu. Dalībvalstīm arī jāapstiprina ES 2014.–2020. gada budžets DeutschEnglishfrançais  — kolīdz tas būs izdarīts, izveidos īpašu budžetu, kas palīdzēs ES dalībvalstīm pabeigt ekonomiskās reformas.

Vēl par ciešāku ekonomikas pārvaldību English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites