Naršymo kelias

2012–2014 m. ekonominė prognozė: ES pamažu įveikia sunkumus - 22/02/2013

Rankose laikomi žiūronai ant diagramos © istock/RBFried

Kaip teigiama naujausioje Komisijos prognozėje, nors sąlygos ES finansų rinkose nuo 2012 m. vasaros pagerėjo iš esmės, ekonomika auga lėčiau negu tikėtasi.

Po nuvylusio antrojo 2012 m. pusmečio numatoma, kad 2013 m. visos ES ekonomika augs nedaug (tik 0,1 proc), o euro zonos ekonomika susitrauks 0,3 proc.

Geresnė padėtis finansų rinkose dar nepaspartino ekonomikos augimo ir 2013 m. perspektyvos vis dar nėra džiugios. Tačiau prieš krizę susidaręs disbalansas ir toliau mažinamas, todėl augimas turėtų paspartėti. Numatoma, kad 2014 m. visos ES ekonomika augs 1,6 proc., o euro zonos – 1,4 proc.

Nedarbas

Prognozuojama, kad dėl prastos ekonominės padėties nedarbas šiais metais visoje ES padidės iki 11,1 proc., o euro zonoje – iki 12,2 proc.

Infliacija

Infliacija Europos Sąjungoje 2013 m. turėtų laipsniškai mažėti, o kitais metais stabilizuotis, pasiekusi maždaug 1,7 proc. lygį visoje ES ir 1,5 proc. lygį euro zonoje.

Viešieji finansai

Kadangi daugelis ES šalių įgyvendina fiskalinio konsolidavimo priemones, biudžeto deficitas 2013 m. visoje ES turėtų sumažėti iki 3,4 proc., o euro zonoje – iki 2,8 proc.

Nauja ekonominė žiemos prognozė

Šios perspektyvos išdėstytos pirmojoje Komisijos euro zonos ir visos ES ekonominėje žiemos prognozėje English (paskelbta vasario 22 d.). Nauja prognozė – viena iš priemonių, kurių ES ėmėsi siekdama atidžiau stebėti šalių ekonomikos ir viešųjų finansų padėtį. Tai daryti paskatino ekonomikos ir finansų krizė. Prognozės sritys: 2012–2014 m. BVP augimas, infliacija, užimtumas ir viešieji finansai.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos