Navigācijas ceļš

ES vadītāji apspriež ciešāku ekonomisko integrāciju - 13/12/2012

ES vadītāji

ES priekšsēdētāji un premjerministri ikgadējā sanāksmē 13. un 14. decembrī Briselē apspriedīs Eiropas Komisijas projektu attiecībā uz ciešāku ekonomisko, monetāro un banku savienību.

Pēc vienošanās, kuru 13. decembra rītā panāca finanšu ministri, ES līderus aicinās dot piekrišanu banku savienībai, kas paredz, ka Eiropas Centrālā banka (ECB) tiešā veidā uzraudzīs eirozonas bankas.

Valstu finanšu ministri jau ir apstiprinājuši valstu valdību pilnvaru nodošanu ECB. Ja ES vadītāji apstiprinās šo plānu, šī sistēma varētu būt gatava darbam 2014. gada janvārī.

Eiropas Komisija ierosinājusi darba kārtībā iekļaut arī ciešākas savienības projektu DeutschEnglishfrançaisportuguês . Šo projektu izziņoja novembrī, un tas paredz pilnīgu ekonomisko, monetāro, budžeta un politikas integrāciju. Šāda ciešāka koordinācija ir svarīga, lai nodrošinātu ES mēroga ekonomisko problēmu risinājumu saskaņotību un līdz ar to arī efektivitāti.

Plāns mudina ES valstis nākamo 18 mēnešu laikā:

  • īstenot jau apstiprinātās reformas labākas ekonomikas un budžeta pārvaldības jomā;
  • vienoties par noteikumiem, kas piemērojami bankām, kurām ir finansiālas problēmas;
  • apstiprināt ES budžetu 2014.-2020. gadam DeutschEnglishfrançais .

Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu, uzrunājot ES valstu un valdību vadītājus Briselē, uzsvērs nepieciešamību nekavējoties rīkoties šī projekta sakarībā.

Viņš aicinās ES dalībvalstis turpināt iesāktās reformas un mudinās valstu vadītājus pieņemt lēmumus par galvenajām iniciatīvām, tādām kā banku savienība.

Priekšsēdētājs Barrozu arī aicinās ES vadītājus vienoties par to, kā būtu ieviešama ekonomiskā un monetārā savienība. Komisija uzskata, ka tā būtu jānosaka ar ES pamatlīgumiem, līdz ar to projekts paredz līgumu izmaiņas. Turpmāk jaunus pasākumus apstiprinātu tikai tad, ja panākts līdzsvars starp ekonomisko disciplīnu, pārskatatbildību un solidaritāti.

Projektā paskaidrots, ka valstīm, kas iesaistās ekonomikas un monetārajā savienībā, salīdzinājumā ar ES tās veselumā ir jārīkojas dinamiskāk un ar lielāku pārliecību un tajā pašā laikā atbilstīgi politikai, kas skar visas 27 ES valstis.

Sanāksmē, kas norisināsies 13. un 14. decembrī, aplūkos arī pieteikumus dalībai ES, kā arī ārlietu politikas un aizsardzības jautājumus. Šobrīd Komisija lūko kāpināt ES aizsardzības nozares efektivitāti un konkurētspēju.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites