Naršymo kelias

ES vadovai diskutuoja apie glaudesnę ekonominę integraciją - 13/12/2012

ES vadovai

Gruodžio 13–14 d. į tradicinį metų pabaigos ES vadovų susitikimą Briuselyje susirinkę ES šalių prezidentai ir ministrai pirmininkai svarstys Europos Komisijos parengtą glaudesnės ekonominės, pinigų ir bankų sąjungos viziją.

Gruodžio 13 d. rytą finansų ministrams pasiekus susitarimą, ES vadovų bus paprašyta uždegti žalią šviesą bankų sąjungai. Sudarius šią sąjungą Europos Centrinis Bankas (ECB) tiesiogiai prižiūrės euro zonos bankus.

Nacionalinių vyriausybių įgaliojimų perdavimą Europos Centriniam Bankui jau patvirtino šalių finansų ministrai. Jei planui pritars ES vadovai, sistema galės pradėti veikti nuo 2014 m. sausio.

Kitas Europos Komisijos į darbotvarkę įtrauktas klausimas – ES glaudesnės sąjungos projektas DeutschEnglishfrançaisportuguês . Šiame lapkričio mėnesį pateiktame projekte išdėstyta, kaip siekti visiškos ekonominės, pinigų, biudžeto ir politinės integracijos. Glaudžiau koordinuojant būtų padedama užtikrinti, kad visai ES kylančios ekonominės problemos būtų sprendžiamos veiksmingiau.

Plane ES raginama per ateinančius 18 mėnesių padaryti tris dalykus:

  • įgyvendinti reformas, dėl kurių jau susitarta (arba baigiama susitarti) ir kuriomis siekiama gerinti ekonomikos ir biudžeto valdymą,
  • nustatyti įsikišimo, kai bankai patiria finansinių sunkumų, taisykles,
  • patvirtinti ES 2014–2020 m. biudžetą DeutschEnglishfrançais .

Kreipdamasis Briuselyje į ES valstybių ir vyriausybių vadovus Europos Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso pabrėš būtinybę skubiai imtis projekte nurodytos veiklos.

Jis ragins ES šalis tęsti savo reformas, o jų vadovus – primti sprendimus dėl svarbiausių iniciatyvų, pavyzdžiui, bankų sąjungos.

Be to, Europos Komisijos Pirmininkas J. M. Barroso prašys ES vadovų susitarti dėl ekonominės ir pinigų sąjungos kūrimo būdų. Europos Komisija norėtų, kad šie dalykai būtų įrašyti pagrindinėse ES sutartyse, todėl projekte siūloma jas keisti. Sudarant naujus susitarimus reikės rasti pusiausvyrą tarp ekonominės disciplinos, atsakomybės ir solidarumo.

Projekte aiškinama, kad ekonominę ir pinigų sąjungą sudariusios šalys turi veikti greičiau ir ryžtingiau negu visa ES, tačiau tuo pat metu laikytis visoms 27 ES narėms taikomos politikos.

Gruodžio 13–14 d. susitikime bus svarstomos ir ES narystės paraiškos, užsienio politikos ir gynybos klausimai. Europos Komisija siekia didinti ES gynybos sektoriaus efektyvumą ir konkurencingumą.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos