Naršymo kelias

ES ekonomika išgyvena sunkmetį - 07/11/2012

Rašikliu rodoma į akcijų kursų lentelę ekrane © iStock/archives

Trumpalaikės ES ir euro zonos šalių ekonomikos perspektyvos vis dar netvirtos, tačiau numatoma, kad 2013 m. BVP vėl pradės palaipsniui augti, o 2014 m. augimas bus dar didesnis.

Lapkričio 7 d. Komisija paskelbė euro zonos ir visos Europos Sąjungos rudens ekonomikos prognozę English. Prognozuojama bendrojo vidaus produkto (BVP), infliacijos, nedarbo, viešųjų finansų ir kt. padėtis 2012–2014 m.

Finansų krizės pasekmės ES ir euro zonos ekonomikos augimui bei užimtumui bus jaučiamos ir toliau, bet nuo 2013 m. pradžios ES ekonomika turėtų vėl palaipsniui augti.

Bendrasis vidaus produktas

Numatoma, kad 2012 m. realusis BVP Europos Sąjungoje sumažės 0,3 %, o euro zonoje – 0,4 %. Tačiau tvirti politiniai krizės suvaldymo veiksmai bei priemonės, skirtos ekonominės ir pinigų sąjungos funkcionavimui gerinti, padėjo stabilizuoti ES ekonomiką.

2013 m. ekonomika turėtų palaipsniui vėl imti augti. 2013 m. ES planuojamas 0,4 % BVP augimas, o euro zonoje – 0,1 %, nors tarp valstybių narių išliks dideli skirtumai. Tačiau palaipsniui atkuriamas kai kuriose ES šalyse anksčiau sumažėjęs konkurencingumas.

Drauge su struktūrinėmis reformomis taip bus paruošta dirva tvirtesnei ir tolygesnei ekonomikos plėtrai 2014 m., kai BVP ES turėtų padidėti 1,6 %, o euro zonoje – 1,4 %.

Nedarbas

Dėl susilpnėjusios ekonominės veiklos nedarbo lygis 2012 m. ES turėtų būti 10,5 %, o euro zonoje – 11,3 %. Prognozuojama, kad 2013 m. jis bus didžiausias – 10,9 % ES ir 11,8 % euro zonoje, o 2014 m. turėtų šiek tiek sumažėti.

Už ekonomiką ir pinigų reikalus atsakingas Komisijos narys Olli Rehnas sakė:

„Kaip rodo mūsų projekcijos, nuo kitų metų pradžios Europos ekonomikos augimo perspektyvos palaipsniui turėtų gerėti. Pagrindiniais politikos sprendimais padėti pagrindai, padėsiantys sustiprinti pasitikėjimą. Įtampa rinkoje sumažėjo, tačiau sustoti negalima. Europa turi toliau įgyvendinti patikimą fiskalinę politiką ir kartu vykdyti struktūrines reformas, kad būtų sukurtos palankios sąlygos tvariam augimui ir sumažintas šiuo metu neleistinai didelis nedarbas.“

Infliacija

Apskaičiuota, kad 2013 m. ES infliacija turėtų sumažėti iki 2 %, o euro zonoje – iki 1,8 %.

Daugiau apie ekonomikos prognozes

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos