Naršymo kelias

Rašiklis rankoje, nukreiptas į akcijų kursų lentelę ekrane © iStock

Įvedus siūlomas naujas priemones, finansinius produktus perkantys investuotojai būtų geriau informuojami ir labiau apsaugoti.

Kaip parodė finansų krizė, ES turi sugriežtinti investicinių produktų pardavimą reglamentuojančias taisykles, kad investuotojai gautų aiškesnę informaciją ir būtų konsultuojami geriau.

Dabar paprastiems investuotojams parduodami vis sudėtingesni produktai, kuriems esamos taisyklės nebetinka. Komisijos pasiūlymų tikslas – užtikrinti, kad investicinių produktų pardavėjai pirmiausia paisytų savo klientų interesų.

Užpildyti informacijos spragas

Vienas iš siūlymų – įvesti standartinį informacinį dokumentą DeutschEnglish , kad konsultantai investicijų klausimais investuotojams suteiktų tam tikrą pagrindinę informaciją apie kiekvieną produktą. Toks dokumentas investuotojams padėtų:

  • susipažinti su pamatuotam sprendimui priimti reikalinga svarbiausia informacija,
  • suprasti net labai painius investicinius produktus,
  • palyginti su įvairiais produktais susijusią riziką ir išlaidas, kad jie galėtų išsirinkti jiems labiausiai tinkančius produktus.

Daugiau apsaugos perkant draudimą

Dabartinės draudimo produktus reglamentuojančios taisyklės nėra taikomos vienodai visose ES šalyse. Be to, jos nepakankamai išsamios, kad galėtų būti suteikta derama apsauga. Apie kai kurių produktų pardavimą jose net ir neužsimenama.

Komisija siūlo bendruosius visų draudimo produktų pardavimo standartus DeutschEnglishfrançais – ar produktai būtų parduodami per tarpininką, ar tiesiogiai. Taisyklėmis vartotojams būtų užtikrintos deramos konsultacijos ir informacija apie pardavėjo imamus komisinius ir kitus mokesčius.

Savitarpio fondai

Apie 75 % visų smulkiųjų investuotojų kolektyvinių investicijų tenka Europos savitarpio fondams (KIPVPS) DeutschEnglishfrançais . Investuotojų saugumo dėlei KIPVPS turtą saugo nepriklausoma įmonė, vadinama depozitoriumu. Ji taip pat tikrina, ar fondų valdytojai laikosi taisyklių.

Siūlomomis priemonėmis būtų nustatytos aiškesnės ir vienodesnės KIPVPS taikomos taisyklės DeutschEnglishfrançais , reglamentuojančios:

  • depozitoriumų pareigas ir atsakomybę,
  • atlygio politiką, kad ji neskatintų pernelyg rizikuoti ir būtų glaudžiai susijusi su investuotojų ilgalaikiais interesais bei fondo tikslais,
  • administracines nuobaudas, kai KIPVPS, jų valdytojai ar depozitoriumai pažeidžia ES teisę. Nuobaudos būtų pakankamai didelės, kad nebūtų paskatų nusižengti teisės normoms.

Griežtesnės taisyklės papildytų kitas ES investuotojų apsaugos priemones, pavyzdžiui, kompensacijų investuotojams kilus problemoms arba teorinių ir praktinių finansų srities žinių gilinimo.

Daugiau apie finansines paslaugas ES

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos