Navigācijas ceļš

Pavasara prognoze: gaidāma lēna atveseļošanās - 11/05/2012

Roka ar tālskati uz galda, kur nolikta stabiņu diagramma © stock/RBFried

ES ekonomikā pašlaik vērojama viegla recesija. Toties otrajā pusgadā gaidāma lēna atveseļošanās.

Saskaņā ar 11. maijā publicēto ekonomikas pavasara prognozi English paredzams, ka faktiskais IKP šogad ES paliks līdzšinējā līmenī, bet eirozonā nedaudz saruks. Tomēr pasākumi, ko ES veica, lai risinātu parādu krīzi, ir mazinājuši spriedzi finanšu tirgū. Ja ieguldītāji un patērētāji atgūs uzticēšanos tirgum, gaidāma iekšzemes pieprasījuma pakāpeniska atjaunošanās.

Paredzams, ka 2012. gada otrajā pusē ekonomika atgriezīsies uz izaugsmes takas un 2013. gadā uzņems apgriezienus. IKP gan ES šogad saglabāsies līdzšinējā līmenī, bet eirozonā saruks par 0,3 %, taču 2013. gadam prognozes ir cerīgākas: 1,3 % izaugsme ES un attiecīgi 1,0 % eirozonā.

Tomēr stāvoklis nav visai stabils, un atlabšanas temps visās ES valstīs nebūs vienāds, jo pastāv atšķirības strukturālo problēmu, finansēšanas izmaksu un valsts finanšu ilgtspējas ziņā.

Izaugsmes atjaunošanās 2013. gadā varētu uzlabot situāciju darba tirgū. Tomēr būs vajadzīgs laiks, līdz tā ietekmēs bezdarba līmeni, kurš ES gan 2012., gan 2013. gadā paliks 10,3 % līmenī (11 % eirozonā).

Lai gan ražošanas apjoms 2011. gadā samazinājās, ES valstu finanses nu ir krietni labākā stāvoklī. Gaidāms, ka 2012. un 2013. gadā vēl vairāk saruks dalībvalstu budžeta deficīts.

Paredzama arī inflācijas pakāpeniska samazināšanās (2013. gadā zem 2 % robežas).

Vēl par ES ekonomikas prognozēm

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites