Navigatsioonitee

Kevadprognoos: majandus hakkab aeglaselt taastuma - 11/05/2012

Binoklit hoidvad käed laual oleval tulpdiagrammil © istock/RBFried

ELi majanduses on praegu hinnangute kohaselt kerge langus. Prognooside kohaselt peaks majandus hakkama alates aasta teisest poolest aeglaselt taastuma.

11. mail avaldatud kevadprognoosi English kohaselt püsib reaalne SKP ELis käesoleval aastal muutumatuna ning euroalal väheneb veidi. Siiski on ELi võetud meetmed laenukriisiga toimetulekuks aidanud finantsturgudel pingeid vähendada. Eeldades, et investorite ja tarbijate usaldus taastub, võib sisenõudlus järk-järgult taastuda.

Majanduskasv võib eeldatavasti alata 2012. aasta teises pooles ning saada 2013. aastal hoogu juurde. SKP püsib käesoleval aastal ELis muutumatuna ning euroalal väheneb 0,3%. SKP kasvu prognoos 2013. aastaks on ELis 1,3% ja euroalal 1,0%.

Vaatamata sellele jääb majandusolukord tundlikuks ning selle taastumine saab liikmesriigiti olema väga erinev, eelkõige erinevate struktuuriliste väljakutsete, rahastamiskulude ning riigi rahanduse jätkusuutlikkuse tasemete tõttu.

Üldiselt peaks majanduskasvu taastumine tooma 2013. aastal kaasa olukorra paranemise tööturul. Kuid selle kajastumine tööpuuduse määras võtab veel aega. Eeldatavasti jääb töötuse määr ELis 2012. ja 2013. aastal 10,3% ja euroalal 11% tasemele.

Kuigi majanduskasv 2011. aastal aeglustus, paranes riigi rahanduse seisund ELis kõnealusel perioodil märkimisväärselt. 2012. ja 2013. aastal eelarvepuudujäägid eeldatavasti vähenevad.

Hinnanguliselt peaks inflatsioon järk-järgult vähenema ja langema 2013. aastal alla 2%.

Lugege täiendavalt ELi majandusprognooside kohta

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad