Navigačný riadok

Súťaž Generácia 1992 sa organizuje pri príležitosti 20. výročia jednotného trhu EÚ - 23/04/2012

Pripoj sa k ostatným mladým ľuďom narodeným v roku 1992 a pošli nám svoje videá, fotografie, kresby, eseje alebo aplikácie pre smartfóny, v ktorých vyjadríš, čo európsky jednotný trh znamená pre tvoju generáciu. Uzávierka súťaže je 9. septembra.

Vďaka európskemu jednotnému trhu môžeme bez väčších ťažkostí cestovať, študovať, pracovať, žiť a nakupovať v v celej EÚ.

Odstránenie množstva technických, právnych a administratívnych bariér podporilo rast hospodárstva a pomohlo vytvoriť takmer 2,8 milióna nových pracovných miest za posledných 20 rokov.

Komisia chce počuť názory ľudí, ktorí vyrastali v jednom trhu. Preto organizujeme súťaž pre všetkých, ktorí sa narodili v roku 1992.

Podeľte sa s ostatnými o svoje názory a skúsenosti, ako jednotný trh ovplyvňuje váš život. Vytvorte video alebo aplikáciu pre smartfón, zašlite nám fotografie, kresby alebo esej na jednu zo 4 tém:

  • vzdelávanie a občianstvo;
  • pracovné miesta a podnikanie;
  • kultúra a aktivity pre voľný čas;
  • spotrebitelia a životné prostredie.

Zúčastniť sa môže každý. Nemusíte byť fotografom, režisérom alebo umelcom. Množstvo praktických tipov nájdete na webovej lokalite Generácia 1992.

Hľadáme príspevky, ktorými vyjadríte, čo pre vás znamená jednotný trh a aké sú vaše očakávania do budúcnosti.

Ako sa zúčastniť

Môžete predložiť najviac 2 príspevky, buď ako jednotlivec alebo skupina, ktoré musia mať rôzne formáty.

Konečným termínom súťaže je 9. september. Avšak nečakajte až do konca, pretože všetky príspevky zaslané pred uzávierkou majú šancu na priebežné ceny, ktoré sa udeľujú každý mesiac.

Porotcovia vyberú 20 finalistov, ktorí sa budú môcť zúčastniť slávnostného odovzdávania cien v Bruseli v októbri tohto roku. Medzi cenami nebudú chýbať celoeurópske vlakové lístky, digitálne fotoaparáty, iPody a nákupné poukážky.

Slávnostné odovzdávanie cien sa uskutoční počas konferencie v Bruseli (15. – 20. októbra), ktorej predmetom budú nové spôsoby rozvoja európskeho priestoru bez hraníc.

Komisia takisto plánuje ďalšie návrhy na odstránenie zostávajúcich prekážok voľného pohybu osôb, služieb a tovaru v Európe. Tieto návrhy doplnia 12 prioritných opatrení DeutschEnglishfrançais , ktoré Komisia predložila v apríli minulého roka.

Pozri webovú lokalitu Generácia 1992 alebo sleduj súťaž na sociálnych sieťach Facebook English alebo Twitter.

Viac

20. výročie jednotného trhu EÚ DeutschEnglishfrançais

Hospodárska integrácia EÚ DeutschEnglishfrançais

Akt o jednotnom európskom trhu

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy