Cesta

Soutěž „Generace 1992“ k 20. výročí vzniku jednotného trhu EU - 23/04/2012

Pokud jste se narodili v roce 1992, můžete nám zasílat videa, fotografie, komiksy, eseje či aplikace do mobilu o tom, co jednotný trh EU představuje pro vaši generaci. Uzávěrka je 9. září 2012.

Díky jednotnému trhu můžeme ve všech zemích Unie bez větších obtíží studovat, pracovat, žít, nakupovat či cestovat.

Odstranění stovek technických, právních a byrokratických překážek vedlo rovněž k ekonomickému růstu a pomohlo v posledních 20 letech vytvořit téměř 2,8 milionu nových pracovních míst.

Evropská komise se proto rozhodla, že uspořádá soutěž pro ty, kdo v prostředí jednotného trhu vyrostli. Soutěž je otevřená pro všechny osoby narozené v roce 1992.

Zúčastnit se můžete tak, že se s námi podělíte o své zkušenosti a názory na to, jaký vliv má jednotný trh na váš život. Vytvořte video či aplikaci do mobilu nebo nám zašlete fotografie, komiks či esej na jedno z těchto čtyř témat:

  • vzdělávání a občanství
  • pracovní místa a podnikání
  • kultura a volný čas
  • spotřebitelé a životní prostředí

Soutěže se může zúčastnit každý, nemusí se jednat o profesionálního fotografa, filmaře či umělce. Řadu praktických tipů najdete na internetových stránkách „Generace 1992“.

Očekáváme příspěvky, které budou vyjadřovat, jak jednotný trh chápete vy – co pro vás znamená a co od něj v budoucnu očekáváte.

Jak se zúčastnit

Zaslat můžete maximálně 2 příspěvky, buď samostatně nebo jako člen(ka) skupiny. Musíte se však jednat o rozdílné formáty.

Uzávěrka je 9. září 2012. Se zasláním svého příspěvku však neotálejte, protože ceny se rozdávají každý měsíc.

Porotci vyberou 20 finalistů, kteří budou v říjnu pozváni na slavnostní předávání cen do Bruselu. Vyhrát mohou celoevropské železniční jízdenky, digitální fotoaparáty, iPody a poukázky na nákup.

Předávání cen se bude konat během konference, na které se bude ve dnech 15. – 20. října diskutovat o nových způsobech, jak rozšířit evropský prostor bez hranic.

Komise rovněž připravuje další návrhy na odstranění zbývajících překážek, jež zabraňují volnému pohybu osob, služeb a zboží v Evropě. Tyto návrhy doplní 12 prioritních opatření DeutschEnglishfrançais , která Komise předložila ke schválení v dubnu loňského roku.

Další informace o soutěži najdete na internetových stránkách „Generace 1992“ nebo na Facebooku English či Twitteru.

Další informace

20. výročí vzniku jednotného trhu EU DeutschEnglishfrançais

Hospodářská integrace EU DeutschEnglishfrançais

Akt o jednotném trhu EU

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy