Navigācijas ceļš

Reģistrēt automašīnu ārzemēs būs daudz vienkāršāk - 10/04/2012

Automašīnas starmeši uz ceļa © iStock/Olaru Radian-Alexandru

Ierosināts ieviest standartizētus ES noteikumus par transportlīdzekļu reģistrāciju. Ja tos pieņems, tad būs daudz vieglāk un lētāk transportlīdzekļus pārvietot uz citām ES valstīm.

Kad pārceļaties uz citu valsti, jaunu transportlīdzekļa numura zīmju saņemšana var sagādāt galvassāpes. Valstu ieviestās reģistrācijas procedūras, kas jāievēro vadītājiem, bieži ir dārgas un sarežģītas, lai arī patiesībā tam tā nevajadzētu būt.

Konstatēts, ka šī ir viena no problēmām, kas visvairāk uztrauc English tos eiropiešus, kas dodas uz citām ES dalībvalstīm dzīvot, strādāt, ceļot vai iepirkties.

Tāpēc Komisija ir nolēmusi rīkoties un ierosina vienotus reģistrācijas noteikumus transportlīdzekļiem, kurus uz ilgu laiku pārvieto uz citu valsti ES teritorijā. Tiem pateicoties, reģistrācijas procedūra kļūtu vienkāršāka, mazinātos birokrātija un izmaksas.

Komisija aprēķinājusi, ka uzņēmumi, iedzīvotāji un par reģistrāciju atbildīgās iestādes gadā ietaupītu apmēram 1,45 miljardus eiro, ja šis ierosinājums DeutschEnglishfrançais stāsies spēkā. Uzlabojumi būtu šādi:

  • būtu jāveic mazāk formalitāšu, lai pārreģistrētu vieglās automašīnas, mikroautobusus, autobusus un kravas automašīnas, kad autovadītāji pārceļas dzīvot uz citu ES dalībvalsti. Viņiem transportlīdzekļa pārreģistrācijai tiktu doti veseli seši mēneši;
  • tiktu atcelta prasība, ka jāveic papildu tehniskā apskate un īpašas procedūras gadījumos, kad citā ES dalībvalstī tiek pirkta vai pārdota lietota automašīna;
  • tiem, kuri strādā citā ES valstī un izmanto tur piereģistrētu darba devēja automašīnu, vairs nevajadzētu to reģistrēt arī savā izcelsmes valstī;
  • tiktu atceltas visas prasības pārreģistrēt transportlīdzekli tiem, kuri daļu gada pavada brīvdienās citā ES dalībvalstī;
  • autonomas uzņēmumiem būtu atļauts atvaļinājumu sezonā automašīnas pārvietot uz citu ES dalībvalsti, tās tur nepārreģistrējot.

Kas notiks tālāk

Lai priekšlikums varētu iegūt likuma spēku, tas vispirms jāapstiprina ES valstu valdībām un Eiropas Parlamentam.

Komisija šogad ieplānojusi arī padarīt skaidrākus ES noteikumus par automašīnu reģistrēšanu un ceļa nodokļiem. Tā arī sniegs ieteikumus, kā izvairīties no divkāršas nodokļu uzlikšanas pārvietotām automašīnām un kā novērst šķēršļus pārrobežu autonomai.

Tie ietilpst īpašā ierosinājumu paketē DeutschEnglishfrançais , ar kuru Komisija nāk klajā, lai iedzīvotāji varētu pilnīgāk izmantot savas ES pilsoņa tiesības.

Piemēram, Komisija ir arī ierosinājusi paplašināt tiesības uz konsulāro aizsardzību ārzemēs DeutschEnglishfrançais . Vēl viens piemērs ir piedāvātie risinājumi problēmām, kas saistītas ar mantojuma nodokli pārrobežu gadījumos DeutschEnglishfrançais .

Vairāk par jūsu kā ES pilsoņa tiesībām

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites