Naršymo kelias

Registruoti automobilį kitoje šalyje turėtų būti paprasčiau - 10/04/2012

Automobilis kelyje © iStock/Olaru Radian-Alexandru

Priėmus bendras ES registravimo taisykles būtų lengviau ir pigiau atsivežti transporto priemones į kitą ES šalį.

Persikėlus į kitą šalį gauti naujus valstybinius automobilio numerius gali būti tikra kankynė. Vairuotojams dažnai tenka atlikti ilgai trunkančias ir sudėtingas nacionalines registravimo procedūras, kurios gerokai palengvina kišenę. Vis dėlto įregistruoti automobilį neturėtų būti taip sunku.

Neseniai paskelbtoje ataskaitoje Komisija nurodė, kad automobilių registravimo problemos – vienas iš daugiausiai rūpesčių English europiečiams, vykstantiems į kitą ES šalį gyventi, dirbti, keliauti arba apsipirkti, keliančių dalykų.

Todėl Komisija siūlo bendras transporto priemonių, kurios juda iš vienos ES šalies į kitą arba kurios visam laikui persivežamos į kitą šalį, registravimo taisykles. Jomis būtų supaprastintos registravimo procedūros, sumažėtų biurokratinių kliūčių ir išlaidų.

Komisija prognozuoja, kad jei ši priemonė DeutschEnglishfrançais taptų teisės aktu, įmonės, vairuotojai ir registravimo institucijos kasmet sutaupytų apie 1,45 mlrd. eurų. Dėl jos:

  • sumažėtų lengvųjų automobilių, furgonų, autobusų ir sunkvežimių perregistravimo formalumų vairuotojams persikėlus gyventi į kitą ES šalį, be to, jie turėtų 6 mėnesius savo transporto priemonėms perregistruoti;
  • būtų panaikinti papildomos techninės apžiūros reikalavimai ir žmonėms, kurie perka arba parduoda naudotą automobilį kitoje ES šalyje, taikomos procedūros;
  • žmonėms, kurie dirba kitoje ES šalyje ir naudojasi bendrovės automobiliu, kurį joje įregistravo jų darbdavys, nebereikėtų jo registruoti dar ir savo šalyje;
  • būtų panaikinti visi perregistravimo reikalavimai vairuotojams, kurie dalį metų praleidžia atostogaudami kitoje ES šalyje;
  • automobilių nuomos bendrovėms būtų leidžiama atostogų laikotarpiu dalį savo automobilių perkelti į kitą ES šalį jų neperregistravus.

Tolesni veiksmai

Kad priemonė taptų teisės aktu, ją turi patvirtinti ES šalių vyriausybės ir Europos Parlamentas.

Šiais metais Komisija ketina nustatyti aiškesnes ES automobilių registravimo ir kelių mokesčių taisykles. Be to, ji pateiks rekomendacijas, kaip išvengti dvigubo į kitą šalį perkeltų automobilių apmokestinimo ir pašalinti tarpvalstybinės automobilių nuomos kliūtis.

Visa tai yra dalis Komisijos pasiūlymų DeutschEnglishfrançais , skirtų padėti žmonėms kuo labiau pasinaudoti ES piliečių teisėmis.

Pavyzdžiui, Komisija pasiūlė sustiprinti teisę į konsulinę apsaugą užsienyje DeutschEnglishfrançais . Ji taip pat rekomendavo, kaip spręsti kitoje valstybėje paveldimo turto apmokestinimo problemas DeutschEnglishfrançais .

Daugiau apie ES piliečių teises

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos