Naršymo kelias

Tarpinė prognozė: nedidelis nuosmukis ir stabilizacijos požymiai - 23/02/2012

Rankose laikomi žiūronai ant diagramos © istock/RBFried

Numatoma, kad ES ekonomikos atsigavimas 2012 m. tebebus sulėtėjęs, o euro zonos ekonomika šiek tiek smuks. Prognozuojama, kad antrąjį pusmetį ekonomika ims pamažu vėl augti.

Pagal naujausią Europos Komisijos tarpinę prognozę English , paskelbtą vasario 23 d., numatoma, kad ES ekonomikos atsigavimas tebebus sulėtėjęs, o euro zonoje bus justi nedidelis nuosmukis. Tačiau prognozuojama, kad antrąjį pusmetį ekonomika ims pamažu vėl augti.

Iš esmės 2012 m. ES bendrasis vidaus produktas turėtų išlikti nepakitęs, o euro zonoje – sumažėti 0,3 %. Nors numatoma, kad 17 ES šalių ekonomika augs, kitų augimą stabdo tebesitęsiantis neapibrėžtumas rinkoje, nerimą kelianti valstybių skolų krizė ir mažesnė eksporto paklausa. Todėl vienoje šalyje BVP turėtų išlikti toks pats, o devyniose – sumažėti.

Infliacija

Dėl aukštų energijos kainų ir netiesioginių mokesčių didinimo infliacija yra didesnė nei tikėtasi. Pagal dabartines prognozes visus 2012 metus infliacijos lygis ES sieks 2,3 %, o euro zonoje – 2,1 %.

Vidaus ir pasaulinės paklausos prognozės

Šias ekonomikos prognozes lemia ne tokia palanki pasaulio ekonomikos būklė, nes dėl mąžtančios pasaulinės paklausos smunka ir grynasis Europos eksportas. ES įmonių ir vartotojų pasitikėjimas vis dar menkas, nors neseniai finansų sektoriuje pasirodžius stabilizacijos ženklams pastebimas šioks toks pasitikėjimo augimas.

Be to, manoma, kad sumažėjus paklausai prognozuojamu laikotarpiu kreditų teikimo sąlygos neturėtų varžyti investicijų ir vartojimo. Apskritai tikimasi, kad antrąjį 2012-ųjų pusmetį pasitikėjimas pamažu grįš, o investicijos ir vartojimas atsigaus.

Aplinkybės

Šioje platesnėje tarpinėje prognozėje atnaujinamos visų ES šalių perspektyvos. Paprastai tarpinėse prognozėse – skelbiamose vasarį ir rugsėjį – apžvelgiama tik ES šalių, kurių ekonomika didžiausia, raida. Išsamiose pavasario ir rudens prognozėse analizuojamos ekonomikos augimo, infliacijos, užimtumo, valstybių finansų raidos tendencijos visose Europos Sąjungos ir keliose ES nepriklausančiose šalyse. Kita, pavasario, prognozė bus paskelbta 2012 m. gegužės 11 d.

Daugiau apie 2012 m. tarpinę žiemos ekonomikos prognozę English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos