Cesta

Svářeč při práci © iStock/kentarus

Evropská komise chce znát názor veřejnosti na to, jak pomoci pracovníkům, kteří byli zasaženi podnikovou restrukturalizací.

K restrukturalizaci přistupují podniky zpravidla proto, že si chtějí zachovat konkurenceschopnost či se jednoduše udržet na trhu. V důsledku současné hospodářské krize se restrukturalizovalo mnoho společností, což mělo za následek, že o práci přišly miliony lidí.

Někteří pracovníci byli schopni si svou práci udržet u zaměstnavatelů, kteří stále potřebují jejich dovednosti, jen díky novým opatřením, k nimž patří například zkrácení pracovní doby a snížení platu, jež jsou vyvážené jistotou práce či poskytnutím jiných výhod. Tato opatření se často realizují ve spolupráci s místní a regionální samosprávou.

Komise se zajímá o to, jaký názor má na podobná opatření veřejnost. Současně by se ráda dozvěděla, jakým způsobem může podle veřejnosti EU pomoci, aby se během restrukturalizace podpořila zaměstnanost, hospodářský růst a konkurenceschopnost.

Možná řešení jsou nastíněna v související zelené knize DeutschEnglishfrançais . Týkají se především těchto oblastí:

  • nutnost poučit se ze zkušeností – efektivita současných opatření a pracovněprávních ujednání mezi zaměstnanci a zaměstnavatelem (především zkrácené pracovní doby)
  • podpora konkurenceschopnosti – jak pomoci podnikům přizpůsobit se měnící se ekonomické situaci a získat lepší přístup k financování během restrukturalizace
  • podpora podniků i pracovníků při adaptaci – úloha dlouhodobého plánování při řízení změn, podpora odborné přípravy v zájmu získání potřebné kvalifikace a za účelem zvýšení šancí na získání zaměstnání v budoucnu
  • úloha místních a regionálních orgánů – jak přizpůsobit tradiční formu dohody mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem v jednotlivých zemích
  • snížení negativního dopadu – jakým způsobem mohou podniky, zaměstnanci a vlády pracovní místa zachovat a zároveň zmírnit dopady restrukturalizace.

Internetová konzultace potrvá do 30. března 2012. Vaše příspěvky pomohou EU lépe se připravit na případný hospodářský útlum i na důsledky globalizace.

Komise předloží soubor nových návrhů týkajících se zaměstnanosti. Zároveň bude i nadále usilovat o větší flexibilitu dohod mezi zaměstnavatelem a zaměstnanci při současném zlepšení podpory v oblasti sociálního zabezpečení (tzv. flexikurita).

Více informací o pohledu EU na restrukturalizaci

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy