Navigācijas ceļš

Apspriešana par vienkāršākiem bezskaidras naudas maksājumiem - 13/01/2012

Cilvēka rokas tur kredītkarti un strādā ar klēpjdatora klaviatūru. © istock\MorePixels

Mums ir vajadzīgs jūsu viedoklis par to, kā sekmējot konkurenci elektronisko maksājumu tirgū, īpaši internetā sniegt ES pircējiem lielāku izvēli attiecībā uz bezskaidras naudas maksājumiem.

Kad pērkat kaut ko citā ES valstī, maksa, ko iekasē par maksājuma veikšanu elektroniski, kas ir jūsu parasti izvēlētā maksāšanas metode, nedrīkst pārsniegt to, ko iekasē jūsu pašu mājās.

Banku kartes un viedtālruņi ir ātrs un ērts veids, kā iegādāties preces un pakalpojumus, īpaši internetā. Tomēr konkurences trūkuma dēļ elektronisko maksājumu sistēmas ir neefektīvas, izmaksas ir augstas un pircēju un pārdevēju izvēle ir ierobežota.

Komisija vēlas veicināt konkurenci un rosināt inovāciju.

Tālab ES vispirms aicina visplašāko sabiedrību iesaistīties apspriešanā par to, kā šos mērķus sasniegt. Apspriešanas dokumentā DeutschEnglishfrançais ieskicēti daži no jautājumiem un varbūtējie risinājumi:

  • konkurence – uzlabot tirgus pieejamību kā esošajiem maksājumu pakalpojumu sniedzējiem, tā jauniem uzņēmumiem;
  • drošība un datu aizsardzība – gādājot par lielāku drošību, mudināt cilvēkus izmantot citus risinājumus, kas nav skaidras naudas maksājumi;
  • skaidra informācija par maksu – pasargāt patērētājus no slēptajām izmaksām un, palīdzot patērētājiem salīdzināt līdzīgus pakalpojumus, gādāt par zemām cenām;
  • sistēmas, kas darbojas visā Eiropā – lielākai saskaņotībai ieviest kopējus tehniskos standartus. Šobrīd, piemēram, dažādās valstīs pastāv atšķirības, un tas nozīmē, ka banku kartes bieži vien nevar izmantot aiz attiecīgo karti izsniegušās valsts robežām.

Mūsu apspriešana internetā English ilgs līdz 2012. gada 11. aprīlim. Ievērojot saņemtos komentārus, lemsim par turpmāk veicamajiem pasākumiem, kurus plānots darīt zināmus līdz jūlijam.

Visi ierosinājumi, ar kuriem nāks klajā šajā apspriešanā, papildinās pašreiz spēkā esošos kopējos Eiropas standartus DeutschEnglishfrançais kredīta un tiešā debeta pārvedumiem.

Veicinot elektronisko komerciju

Tos arī izmantos ES pasākumiem, kas ļaus strauji attīstīt tirdzniecību internetā (e-komerciju), tādiem kā 16 jaunie priekšlikumi DeutschEnglishfrançais , kā veicināt e-komerciju.

Patērētāju aizsardzība internetā

Tirdzniecību internetā regulējošu ES noteikumu izpilde ir vitāli svarīga pircēju aizsardzībā un patērētāju uzticības vairošanā. ES ir regulāri ir pārbaudījusi English tīmekļa vietnes, kurās patērētājiem piedāvā preces vai pakalpojumus.

Pēdējo reizi tika pārbaudītas aptuveni 500 patēriņa kredītu tīmekļa vietnes. Tika konstatēts, ka 70 % gadījumu neievēroja ES patērētāju aizsardzības noteikumus. Attiecīgos uzņēmumus aicinās izdarīt vajadzīgos labojumus savās tīmekļa vietnēs, un, ja šie labojumi netiks veikti, iespējams, tiks sākti tiesas procesi.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites