Navigatsioonitee

Sularahata maksete lihtsustamine – avalik konsultatsioon - 13/01/2012

Internetikasutaja hoidmas ühes käes krediitkaarti ning trükkides teisega sülearvutil. © istock\MorePixels

Komisjon ootab teie arvamust selle kohta, kuidas pakkuda ELi ostjatele sularahata makseviiside laiemat valikut, eriti internetis, suurendades konkurentsi elektronmaksete turul.

Kui ostate midagi teisest ELi liikmesriigist, siis ei tohiks teilt nõuda teie eelistatava makseviisi kasutamise eest suuremat tasu kui teie koduriigis.

Pangakaardid ja nutitelefonid pakuvad kiireid ja mugavaid viise toodete ja teenuste ostmiseks, eriti internetis. Ebapiisav konkurents ELis tingib aga ebatõhusad elektronmaksete süsteemid, suured kulud ning piiratud valiku ostjate ja müüjate jaoks.

Komisjon otsib võimalusi konkurentsi suurendamiseks ja innovatsiooni ergutamiseks.

Esimese sammuna soovib EL üldsuse arvamust nende eesmärkide saavutamise kohta. Aruteludokumendis DeutschEnglishfrançais tuuakse välja mõned küsimused ning võimalikud lahendused:

  • konkurents – olemasolevate makseteenuse pakkujate turulepääsu parandamine ning uute ettevõtete turulesisenemise lihtsustamine;
  • turvalisus ja andmekaitse – sularahamaksete alternatiivide kasutamise julgustamine, muutes need turvalisemaks;
  • selge teave tasude kohta – tarbijate kaitsmine varjatud tasude eest ning hindade alandamine, aidates tarbijaid kulude võrdlemisel;
  • kogu Euroopas toimiv süsteem – ühtsete tehniliste standardite kasutuselevõtt suurema ühilduvuse saavutamiseks. Praegused riikidevahelised erinevused tähendavad näiteks seda, et ühes riigis väljastatud pangakaarte ei ole teises riigis võimalik kasutada.

Veebipõhine konsultatsioon English on avatud 11. aprillini 2012. Saadud vastuste põhjal saab teha otsuseid järgmiste sammude kohta, millest antakse eeldatavasti teada enne 2012. aasta juulit.

Konsultatsiooni tulemusena tehtavad mis tahes ettepanekud täiendaksid üleeuroopalisi standardeid DeutschEnglishfrançais , mis on juba välja töötatud krediidiülekannete ja otsekorralduste jaoks.

E-kaubanduse soodustamine

Samuti toetataks nendega ELi meetmeid internetikaubanduse (e-kaubanduse) edendamiseks, nagu hiljuti tehtud 16 ettepanekut DeutschEnglishfrançais e-kaubanduse soodustamiseks.

Tarbijate kaitsmine internetis

ELi eeskirjade jõustamine internetikaubanduses on ostjate kaitsmise ja tarbijate usalduse tagamiseks ülioluline. EL kontrollib regulaarselt English tarbekaupu ja teenuseid pakkuvaid veebisaite.

Viimati uuriti umbes 500 tarbijakrediiti pakkuvat veebisaiti. 70% neist ei olnud kooskõlas ELi tarbijakaitse-eeskirjadega. Ettevõtjatel palutakse oma veebisaite parandada, vastasel juhul võib neid oodata kohtumenetlus.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad