Navigācijas ceļš

Digitāli attēli un pie tiem baltas cilvēku kontūras © ES

Priekšlikumi veicināt e-komerciju atvieglos iepirkšanos internetā visā ES un sekmēs ekonomikas izaugsmi un darbavietu radīšanu.

Elektroniskā komercija patērētājiem un uzņēmumiem ir izdevīga daudzējādā ziņā: zemākas cenas, preces vieglāk pieejamas, inovatīvi pakalpojumi un jaunas darbavietas.

Aptuveni 3 % no visas mazumtirdzniecības apjoma ES notiek internetā, bet joprojām ir daudzi šķēršļi, kas neļauj turpināt attīstīt nevainojamu interneta komercijas tirgu visās 27 dalībvalstīs.

Piemēram, noteikumi, kas reglamentē pārdošanu tiešsaistē, nereti tiek ignorēti vai ir neskaidri, vietnēs patērētājiem ir nepilnīga informācija, un nav viegli salīdzināt cenas.

Šādas problēmas var patērētājus atturēt no iepirkšanās internetā, pat ja tā palīdzētu ietaupīt naudu (patlaban preču iegāde internetā palīdz ietaupīt aptuveni 11,6 miljardus eiro gadā). To varētu izmantot vairāk cilvēku, ja interneta komercija būtu drošāka un atvērtāka.

Komisija ierosina 16 pasākumus DeutschEnglishfrançais , kuru mērķis ir līdz 2015. gadam divkāršot mazumtirdzniecību internetā, labāk aizsargājot un informējot patērētājus un nodrošinot plašākas izvēles iespējas.

Šie priekšlikumi palīdzētu

  • atvieglot preču un pakalpojumu (arī mūzikas un filmu) iegādi internetā,
  • efektīvāk un par pieejamākām cenām piegādāt preces visā Eiropā,
  • panākt, lai interneta veikali sniegtu sīkāku informāciju par savām precēm un cenām,
  • attīstīt ātrdarbīga interneta pakalpojumus un labāku sakaru infrastruktūru, lai internetam varētu piekļūt vairāk cilvēku, it īpaši laukos un attālos rajonos,
  • labāk informēt un aizsargāt patērētājus no tiem, kas internetu izmanto ļaunprātīgi.

No šiem pasākumiem ieguvēji būtu arī uzņēmumi, viņiem būtu stimuls ieguldīt līdzekļus interneta tirdzniecībā un pakalpojumos. Piemēram, šie priekšlikumi palīdzētu novērst ar autortiesībām aizsargātu darbu (piemēram, filmu un mūzikas) nelegālu lejupielādi un izveidot skaidru tiesisko regulējumu uzņēmējdarbības veikšanai internetā.

Šie priekšlikumi papildina ES elektroniskās komercijas tiesību aktus DeutschEnglishfrançais , kas nosaka kopīgus noteikumus par pārrobežu tirdzniecību internetā.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites