Navigācijas ceļš

Jāveido ciešāka un spēcīgāka ekonomikas savienība - 17/11/2011

Eiropas Parlamenta deputātu sanāksme Strasbūrā © ES

Eirozonas valdībām vajadzētu pasteigties, lai sniegtu atbalstu kopējai valūtai, pieliktu punktu parādu krīzei un padziļinātu ekonomikas savienību, saka Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barozu, iepazīstinādams ar jaunajiem priekšlikumiem.

“Tāpēc stingrāka eirozonas pārvaldība ir būtiski svarīga mūsu kopējās valūtas izdzīvošanai un nostiprināšanai,” viņš sacīja Eiropas Parlamentam 16. novembrī. “Tirgus un investori prasa, lai eirozonā būtu stingrāka pārvaldība. Tas nav tikai politisks jautājums tādiem cilvēkiem kā man un daudziem no jums, kurus vieno vēlme redzēt Eiropu spēcīgāku. Stingrāka ekonomikas pārvaldība eirozonā un, protams, arī citur Eiropas Savienībā ir veselā saprāta diktēta nepieciešamība.”

Ciešāk koordinējot ekonomiku, valdībām būs vieglāk savstarpēji saskaņot arī to, kā tās risina būtiskākās ES tautsaimniecības problēmas, stimulēt izaugsmi un radīt darbavietas.

Kopš ekonomikas krīzes sākuma ES jau ir nākusi klajā ar vairākām iniciatīvām. To vidū ir sešu pasākumu kopums English , kas paredzēti budžeta pārraudzības un valsts parāda kontroles uzlabošanai.

Pērn ES ieviesa t.s. Eiropas pusgadu — 6 mēnešu ciklu, kurš atkārtojas ik gadu un kura gaitā ES administrācija sniedz ieteikumus valdībām par valsts budžeta un ekonomikas politiku.

Komisija 23. novembrī atklās nākamo Eiropas pusgadu, nākot klajā ar gada izaugsmes pētījumu, kurā pamatvilcienos noteiktas ekonomikas politikas prioritātes, kurām ES valdībām vajadzētu pievērsties turpmākā gada laikā.

Ierosināti arī citi pasākumi, lai ciešāk pārraudzītu to eirozonas valstu ekonomiku un budžetu, kurās vērojams pārmērīgs budžeta deficīts. Valstīm ar iesīkstējušām parādu problēmām vajadzēs arī īstenot pasākumus, ko būs paredzējušas citas ES valstis, — tikai tad varēs saņemt atbalstu no eirozonas atbalsta fonda.

Komisija sāks sabiedrisku apspriešanu, vai eirozonai vajadzētu kolektīvi emitēt obligācijas, lai iegūtu atbalsta fondam vajadzīgos līdzekļus.

Priekšsēdētājs Barozu atzina, ka vajadzīga stingrāka politiskā griba un apņēmīgāka vadība, lai atjaunotu uzticēšanos un paļāvību gan iedzīvotāju vidū, gan finanšu tirgos.

“Patlaban mēs stājamies pretī īstai sistēmas krīzei, kas prasa vēl vairāk saliedēt mūsu visu spēkus,” viņš sacīja. “Nākotnē vajadzēs vēl vairāk pastiprināt integrāciju. Tālab ES līgumos būs jāievieš izmaiņas. Izteikšos pavisam skaidri: es atbalstu izmaiņas līgumos, ja tās nostiprinās Eiropas Savienību, Kopienas metodi, Eiropas iestādes un veselā saprāta principu.”

Priekšsēdētāja Barozu runa par ekonomikas pārvaldību, 2011. gads DeutschEnglishfrançaisportuguês

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites