Naršymo kelias

Glaudesnės, stipresnės ekonominės sąjungos link - 17/11/2011

Europos Parlamento posėdis Strasbūre © ES

Anot Komisijos Pirmininko José Manuelio Barroso, euro zonos valstybių vyriausybės turėtų paskubėti remti bendrąją valiutą, įveikti skolų krizę ir stengtis sukurti tvirtesnę ekonominę sąjungą. Taip jis pasakė paskelbdamas naujų pasiūlymų planus.

„Štai kodėl griežtesnis valdymas euro zonoje gyvybiškai svarbus mūsų bendrosios valiutos išlikimui ir stiprinimui. Griežtesnio valdymo euro zonoje reikalauja rinkos, investuotojai. Tai ne vien politinis klausimas tokiems žmonėms, kaip aš ir daugelis jūsų, kurie trokšta, kad Europa būtų stipresnė. Dabar stiprinti ekonominį valdymą euro zonoje ir, žinoma, Europos Sąjungoje, diktuoja sveikas protas“, – sakė Komisijos pirmininkas 2011 m. lapkričio 16 d. kalbėdamas Euopos Parlamente.

Labiau koordinuojant ekonominę politiką vyriausybėms bus lengviau glaudžiau koordinuoti savo ES pagrindinių ekonominių uždavinių sprendimo priemones ir remti pastangas didinti ekonomikos augimą bei darbo vietų kūrimą.

Nuo tada, kai prasidėjo ekonominė krizė, ES jau ėmėsi kai kurių veiksmų, pavyzdžiui, įvedė šešias priemones English , skirtas biudžeto priežiūrai tobulinti ir padėti kontroliuoti valstybių skolas.

Praėjusiais metais ES taip pat pradėjo Europos semestrą – tai kasmetinis šešių mėnesių ciklas, per kurį savo biudžeto ir ekonominę politiką formuojančios vyriausybės gali derinti savo veiklą ES lygmeniu.

Kitą semestrą Komisija pradės lapkričio 23 d., išleidus metinę ekonomikos augimo apžvalgą, kurioje bus nustatyti bendri ekonominės politikos prioritetai, kuriems ateinančiais metais ES šalių vyriausybės turėtų skirti daugiausiai dėmesio.

Be to, siūlomos tolesnės griežtesnės euro zonos šalių, kurių biudžeto deficitas perviršinis, ekonominės ir biudžeto priežiūros priemonės. Sisteminių skolų problemų turinčios šalys taip pat turėtų taikyti jų kitų šalių nustatytas priemones, kad gautų paramos iš euro zonos pagalbos fondo.

Be to, Komisija pradės viešas konsultacijas dėl galimybės euro zonai kolektyviai leisti obligacijas siekiant papildyti pagalbos fondą.

Pirmininko J. M. Barroso teigimu, reikia daugiau politinės valios ir vadovavimo, kad būtų atgautas piliečių ir finansų rinkų pasitikėjimas.

„Šiuo metu išties patiriame sisteminę krizę, todėl mums visiems reikia parodyti dar didesnį ryžtą. Ateityje reikės netgi dar labiau stiprinti integraciją, o tam reikės sutarčių pakeitimų. Norėčiau aiškiai pasisakyti už sutarčių pakeitimus, jeigu taip būtų sustiprinta Europos Sąjunga, Bendrijos metodas, Europos institucijos ir vieningumo siekiant bendro tikslo jausmas“, – pasakė jis.

Pirmininko J. M. Barroso kalba apie ekonominį valdymą, 2011 m. DeutschEnglishfrançaisportuguês

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos