Naršymo kelias

Kredito reitingų agentūros turėtų tapti atsakingesnės - 17/11/2011

Rašikliu rodoma į akcijų kursų lentelę ekrane © iStock/archives

Toliau vykdydama finansų rinkos reformas, ES siekia sustiprinti kredito reitingų agentūrų priežiūrą.

Nuo ekonomikos krizės pradžios ES ėmėsi reformų DeutschEnglishfrançais siekdama gerinti savo finansų rinkų reguliavimą ir apsaugoti investuotojus.

Be kitų pokyčių, buvo nuspręsta sustiprinti kredito reitingų agentūrų priežiūrą, pasiekti, kad jos taptų atsakingesnės, sumažinti galimų interesų konfliktų ir teikti daugiau informacijos investuotojams. Dabar kredito reitingų agentūras prižiūri ES naujoji Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija English (EVPRI), galinti jas bausti už taisyklių pažeidimus.

Reikia griežtesnių taisyklių

Tačiau euro zonoje tebesitęsiant skolų krizei, išryškėjo sritys, kuriose būtina dar didesnė priežiūra. Siekdama užpildyti šias spragas, Komisija siūlo naujas priemones DeutschEnglishfrançais , padėsiančias stabilizuoti finansų rinkas ir suteikti investuotojams geresnės informacijos apie kredito riziką.

Reitingas – tai kreditingumo vertinimas. Pavyzdžiui, vertinama investavimo į tam tikros bendrovės arba šalies išleistus skolos vertybinius popierius rizika. Jo poveikis gali būti didžiulis. Sumažinus valstybės reitingą, gali padidėti jai taikomos palūkanos, todėl tai šaliai pasiskolinti pinigų kainuos brangiau.

Įgyvendinus naująsias priemones:

  • sumažėtų pernelyg didelė priklausomybė nuo reitingų: investuodamos finansų įstaigos aklai nepasitikėtų kredito reitingais. Būtų reikalaujama, kad jos atliktų savo vertinimus, o agentūros turėtų pateikti daugiau informacijos apie savo reitingus;
  • būtų reikalaujama valstybių skolų reitingus vertinti dažniau: agentūros turėtų atnaujinti ES šalių reitingus ne vieną, o du kartus per metus. Siekiant išvengti rinkos sutrikimo, valstybių reitingai būtų skelbiami tik pasibaigus darbo dienai ir likus bent valandai iki ES prekybos sistemų atidarymo;
  • būtų užtikrintas nepriklausomumas: emitentai turėtų keisti juos reitinguojančias agentūras kas trejus metus. Be to, sudėtingų investicijų į skolą atveju būtų reikalaujama dviejų skirtingų reitingų agentūrų reitingų. Stambus kredito reitingų agentūros akcininkas negalėtų kartu būti ir stambus konkuruojančios agentūros akcininkas;
  • agentūros taptų atsakingesnės: investuotojai galėtų agentūrai pareikšti civilinį ieškinį, jei ši sąmoningai arba dėl aplaidumo pažeistų ES taisykles.

Dabar pasiūlymai pateikti tvirtinti ES vyriausybėms ir Europos Parlamentui. Numatoma, kad teisės aktas įsigalios 2012 m. pabaigoje.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos