Navigācijas ceļš

Starpposma ekonomikas prognoze: atveseļošanās apstājusies - 19/09/2011

Tālskatis pie galda sēdoša cilvēka rokās un joslu diagramma © istock/RBFried

Sagaidāms, ka ES izaugsme 2011. gada beigās praktiski apstāsies, un tam par iemeslu ir valstu parādu un finanšu tirgus krīze.

Komisijas nesenajā novērtējumā English šī gada otrajai pusei teikts, ka ekonomikas izaugsme ES un eirozonā palēninās.

Ir sagaidāms, ka ES IKP pieaugums 2011. gada otrajā pusē mazināsies. Ņemot vērā septiņu lielāko ES valstu perspektīvas, var teikt, ka trešajā ceturksnī IKP pieaugs tikai par 0,2 % ES un eirozonā, ceturtajā ceturksnī IKP pieaugs par 0,2 % ES un par 0,1 % eirozonā.

Šo perspektīvu nosaka vairāki faktori, tostarp lejupslīde pasaules tirgos (tā kaitējusi ES eksportam) un pašmāju patēriņā.

Nepārvarētās problēmas finanšu tirgū un parādu krīze dažās eirozonas valstīs ir mazinājusi uzticību, uzņēmumiem palielinot ieguldījumu izmaksas.

Tirgus neprognozējamība un bažas, ko raisa parādu krīze, liek domāt par vājas izaugsmes periodu ES, kas būs ilgāks un dziļāks par Komisijas pavasara pilnajā prognozē DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski paredzēto.

Inflācija mazinās palēnām

Sagaidāms, ka pakāpeniski kritīsies inflācija, jo samazināsies preču cenas un pieprasījums pasaules tirgū un nedaudz pieaugs atalgojums, tomēr līdz 2011. gada beigām tā saglabāsies 2 % līmenī.

Gada izaugsme

Tā kā izaugsme bija stabila 2011. gada pirmajā ceturksnī, tiek plānots, ka visa gada IKP sasniegs 1,7 % ES un 1,6 % eirozonā.

Komisija publicē ekonomikas prognozes četrreiz gadā. Lielajās pavasara un rudens prognozēs ir aplūkota visu ES dalībvalstu un vēl dažu citu valstu ekonomikas izaugsme, inflācija, nodarbinātība, budžeta deficīts un parāds.

Februārī un septembrī parasti publicē starpposma prognozes, kas nav tik vērienīgas, — tajās analizēta notikumu attīstība kopš iepriekšējās prognozes un aplūkotas vienīgi lielākās valstis.

Nākamo prognozi, kurā aplūkos visas ES valstis un turpmāko attīstību, publicēs novembrī.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites