Naršymo kelias

Ateinantį pusmetį prognozuojamas lėtesnis ekonomikos atsigavimo tempas - 19/09/2011

Rankose laikomi žiūronai ant diagramos © istock/RBFried

Prognozuojama, kad dėl valstybių skolų krizės ir neramumų finansų rinkose ES ekonomikos augimas iki 2011 m. pabaigos beveik visai sustos.

Komisijos antrojo pusmečio naujausiu vertinimu English ekonomikos augimas ES ir euro zonoje lėtėja.

Dabar manoma, kad 2011 m. antrąjį pusmetį BVP augimas ES bus vangus. Remiantis septynių didžiausių ES šalių perspektyva manoma, kad BVP tiek ES, tiek euro zonoje trečiąjį ketvirtį didės tik 0,2 %, o ketvirtąjį ketvirtį - 0,2 % ES ir 0,1 % euro zonoje.

Šią perspektyvą lemia keli veiksniai: silpnėja pasaulinės rinkos, o tai sudavė smūgį ES eksportui, be to, mažėja vidaus rinkos vartojimas.

Dėl tebesitęsiančių problemų finansų rinkose ir skolų krizės kai kuriose euro zonos šalyse taip pat sumažėjo pasitikėjimas ir padidėjo įmonių investicinės sąnaudos.

Netikrumas rinkose ir nerimą kelianti skolų krizė rodo, kad silpno ekonomikos augimo ES laikotarpis tęsis ilgiau ir bus sunkesnis negu buvo teigiama bendroje Komisijos prognozėje DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski pavasarį.

Infliacija pamažu mažės

Prognozuojama, kad sumažėjus pagrindinių produktų kainoms bei pasaulinei paklausai ir nedaug padidėjus darbo užmokesčiui infliacija laipsniškai mažės, bet iki 2011 m. pabaigos turėtų išlikti didesnė kaip 2 %.

Visų metų ekonomikos augimas

Kadangi 2011 m. pirmąjį ketvirtį ekonomikos augimas buvo spartus, prognozuojama, kad visų metų BVP susibalansuos ir ES bus 1,7 %, o euro zonoje - 1,6 %.

Komisija ekonomikos padėties prognozę skelbia keturis kartus per metus. Pavasario ir rudens prognozėse išsamiai analizuojamos ekonomikos augimo, infliacijos, užimtumo, valstybės biudžeto deficito ir valstybės skolos raidos tendencijos visose Europos Sąjungos ir keliose ES nepriklausančiose šalyse.

Mažesnės apimties tarpinėse prognozėse, kurios paprastai skelbiamos vasario ir rugsėjo mėnesiais, apžvelgiama tik šalių, kurių ekonomika didžiausia, raida nuo paskutinės prognozės paskelbimo.

Kita visų ES šalių tolesnė prognozė bus paskelbta lapkritį.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos