Navigācijas ceļš

Pavasara ekonomikas prognoze: turpināsies Eiropas ekonomikas atveseļošanās - 13/05/2011

Gājēju pilna iela © Thinkstock.com

ES ekonomika turpinās pakāpeniski atveseļoties, un 2011. gadā tā pieaugs par 1,75 %.

Tā kā prognozes 2011. gadam ir nedaudz labākas, nekā plānots pagājušā gada rudenī, var apgalvot, ka ES ekonomikas pakāpeniskas atveseļošanās process turpināsies. Šogad iekšzemes kopprodukts pieaugs par 1,75 % un gandrīz par 2 % 2012. gadā.

Šo uzskatu apstiprina labākas perspektīvas pasaules ekonomikā un tas, ka Eiropas uzņēmumi atgūst paļāvību.

Tomēr inflācija pieaug straujāk nekā IKP, un bezdarbs samazinās lēnāk.

Inflācija, ko izraisījis plašpatēriņa preču cenu pieaugums

Inflācija atspoguļo plašpatēriņa preču cenu pieaugumu, kas ir viena no lielākajām problēmām, kura aktualizējusies pērnajā rudenī. Tiek prognozēts, ka šogad inflācija pieaugs līdz gandrīz 3 % ES un līdz 2,5 % eirozonā. 2012. gadā tā samazināsies attiecīgi līdz 2 % un 1,75 %.

Tajā pašā laikā sagaidāms, ka nākošgad un 2013. gada pirmajā pusē nedaudz uzlabosies darba tirgus apstākļi. Bezdarbs samazināšoties par 0,25 %, un 2012. gadā tas būs aptuveni 9,25 %.

Tā kā budžeta deficīts samazināsies līdz 3,75 % no IKP līdz 2012. gadam, var apgalvot, ka publisko finanšu stāvoklis uzlabojas. Tomēr prognozes dažādām valstīm joprojām ir ļoti atšķirīgas.

Komisija publicē ekonomikas prognozes četrreiz gadā. Visaptverošajās pavasara un rudens prognozēs aplūko visu ES dalībvalstu un vēl dažu citu valstu ekonomikas izaugsmi, inflāciju, nodarbinātību, budžeta deficītu un parādu.

Februārī un septembrī parasti publicē starpposma prognozes, kas nav tik plašas, — tajās analizē notikumu attīstību kopš iepriekšējās prognozes un aplūko vienīgi lielākās valstis.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites