Naršymo kelias

Pavasario ekonomikos prognozė: Europos ekonomika išlaikys atsigavimo pagreitį - 13/05/2011

Žmonių pilna gatvė © Thinkstock.com

2011 m. laipsniškas ES ekonomikos atsigavimas turėtų tęstis, prognozuojamas 1¾ % augimas.

2011 m. perspektyvos atrodo šiek tiek geresnės nei prognozuota rudenį ir laipsniško ES ekonomikos atsigavimo tendencijos turėtų toliau stiprėti. Bendrasis vidaus produktas šiais metais turėtų padidėti apie 1¾ %, o 2012 m. - beveik 2 %.

Šią prognozę patvirtina geresnės pasaulio ekonomikos perspektyvos ir apskritai geresnės ES verslo pasaulio nuotaikos.

Vis dėlto infliacija didėja sparčiau negu BVP, o nedarbas mažėja lėčiau.

Infliacija priklauso nuo pagrindinių produktų kainų

Infliacijos didėjimas atspindi pagrindinių produktų kainų augimą. Tai vienas iš svarbiausių naujų uždavinių, kilusių nuo rudens. Numatoma, kad šiais metais infliacija ES bus vidutiniškai beveik 3 %, euro zonoje - 2½ %, o 2012 m. šie rodikliai turėtų sumažėti iki atitinkamai maždaug 2 % ir 1¾ %.

Darbo rinkos sąlygos per ateinančius pusantrų metų turėtų pamažu gerėti. 2012 m. nedarbo lygis turėtų sumažėti vos ¼ % ir siekti apie 9¼ %.

Viešųjų finansų padėtis gerėja ir iki 2012 m. biudžeto deficitas turėtų sumažėti iki maždaug 3¾ % BVP. Vis dėlto atskirų valstybių narių perspektyvos vis dar labai skiriasi.

Komisija ekonomikos padėties prognozę skelbia keturis kartus per metus. Pavasario ir rudens prognozėse išsamiai analizuojamos augimo, infliacijos, užimtumo, valstybės biudžeto deficito ir valstybės skolos raidos tendencijos Europos Sąjungos ir keliose kitose ES nepriklausančiose šalyse.

Mažesnės apimties tarpinėse prognozėse, kurios paprastai skelbiamos vasario ir rugsėjo mėnesiais, apžvelgiama tik šalių, kurių ekonomika didžiausia, raida nuo paskutinės prognozės paskelbimo.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos