Naršymo kelias

Vidaus rinkos rezultatai - 31/03/2011

Darbuotojai, einantys per sienas su ES žvaigždėmis © ES

Dauguma ES šalių ir toliau laiku perkelia vidaus rinkos taisykles į nacionalinę teisę, tuo padėdamos skatinti ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą.

ES vidaus rinkos taisyklės į nacionalinę teisę turi būti perkeltos per sutartą laiką. Iš naujausios vidaus rinkos rezultatų suvestinės English matyti, kad ES šalys puikiai su tuo susitvarko.

Bendroji rinka - tai kertinis ES akmuo. Dėl jos žmonės, prekės, paslaugos ir kapitalas Europos Sąjungoje gali laisvai judėti. Du kartus per metus teikiamoje ataskaitoje vertinama, kokią pažangą padarė valstybės narės, įgyvendindamos taisykles.

Rezultatai

Naujausiais duomenimis, į nacionalinę teisę neperkelta vidutiniškai 0,9 % vidaus rinkos direktyvų, kurių perkėlimo terminas jau baigėsi. Nors daug kur neviršyta 2007 m. ES vadovų nustatyta 1 % riba, septynios valstybės narės dar atsilieka.

Sumažėjo ir vėlavimas perkeliant ES taisykles į nacionalinę teisę, ir atvejų, kai šalys netinkamai jas perkelia.

Pagalba ES piliečiams ir įmonėms

Europos Komisijos parengtos nemokamos konsultacijos ir problemų sprendimo priemonės padėjo gyventojams, išvykstantiems į kitas ES šalis. Jei jums kilo problemų dėl leidimų nuolat gyventi šalyje, automobilio registracijos arba su socialine apsauga ar mokesčiais susijusių teisių, pagalbos galite ieškoti svetainėje "Jūsų Europa" arba kreiptis į tarnybą SOLVIT.

"Jūsų Europa" - tai interneto portalas, kuriame pateikiama praktinės informacijos apie teises ir galimybes, kurias turite, jei persikeliate į kitą ES šalį. SOLVIT - tai internetinė tarnyba, padedanti turintiems nusiskundimų. Ji stengiasi išspręsti kilusią problemą per dešimt savaičių.

Ekonomikos atsigavimo skatinimas

ES teisės aktus įgyvendinti laiku ir veiksmingai - nepaprastai svarbu, ypač per sunkmetį. Dėl to įmonės pasaulio rinkose gali geriau konkuruoti, o Europa tampa patrauklesnė investuotojams iš kitų šalių.

Per pastaruosius 15 metų dėl bendrosios rinkos ES bendrasis vidaus produktas išaugo 2,15 %, intensyvėjo prekyba ir plėtėsi mažosios įmonės. Ji taip pat skatina mobilumą, konkurencingumą ir naujoves, tuo suteikdama svarbų stimulą ekonomikos augimui ir darbo vietų kūrimui.

Daugiau apie ES bendrąją rinką DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos