Navigācijas ceļš

Vienkāršāki noteikumi par uzņēmumu nodokļiem - 18/03/2011

Kalkulators un pildspalva uz eiro banknotēm © Stockphoto/SrdjanSrdjanov

Pateicoties vienotiem nodokļu noteikumiem, uzņēmumiem, kuri darbojas vairākās ES dalībvalstīs, būs vieglāk un lētāk darboties vienotajā tirgū.

ES dalībvalstu nodokļu sistēmas tik ļoti atšķiras cita no citas, ka uzņēmumiem var būt sarežģīti un dārgi paplašināt savu darbību Eiropas Savienības vienotajā tirgū DeutschEnglishfrançais , kurā ir cilvēku, preču, pakalpojumu un kapitāla brīva plūsma.

Komisija ir ierosinājusi izdot vienotus nodokļu noteikumus DeutschEnglishfrançais uzņēmumiem, kuri darbojas vairākās ES valstīs. Šie noteikumi tādiem uzņēmumiem dotu iespēju iesniegt tikai vienu jeb konsolidētu nodokļu deklarāciju par visiem saviem ienākumiem, kas gūti ES.

Šīs izmaiņas vairotu ES konkurētspēju un palīdzētu panākt ekonomikas izaugsmi un radīt darbavietas.

Komisija paredz, ka šie vienotie noteikumi ļautu uzņēmumiem ietaupīt aptuveni 2 miljardus eiro. Vēl vienu miljardu eiro varētu ietaupīt, ja, vienkāršoto nodokļu noteikumu mudināti, darbību ārpus savas valsts tirgum paplašinātu tik vien kā 5% ES mazo uzņēmumu.

Eiropas Savienības tirgus kļūtu arī pievilcīgāks ārzemju uzņēmumiem, kuri lūko tur izvērst darbību, jo arī tie varētu izmantot šos noteikumus.

Kā tas būs

Uzņēmumu nodokļu likmes ES nemainīsies. ES valstis arī turpmāk varēs izlemt, kāda būs viņu nodokļu likme uzņēmumiem.

Aprēķinot savus nodokļus, uzņēmumiem būtu iespēja izvēlēties, vai izmantot atšķirīgās dalībvalstu sistēmas vai vienoto noteikumu kopumu.

Piemēram, uzņēmums darbojas četrās ES valstīs — trijās ar peļņu un vienā ar zaudējumiem.

Četru deklarāciju vietā šis uzņēmums varēs iesniegt tikai vienu nodokļu deklarāciju. Tam būs jāsaskaita kopā peļņa, jāatņem zaudējumi un pēc vienotajiem noteikumiem jāaprēķina atskaitījumi un atbrīvojumi, rezultātā iegūstot galīgo ar nodokli apliekamo summu.

Visas četras valstis atbilstīgi savām likmēm no apliekamās summas iekasētu katra savu nodokļa daļu. Iekasējamo nodokļa daļu aprēķinātu pēc noteikumos norādītās formulas.

Lai šis priekšlikums pārtaptu likumā, ES valstu valdībām ir jādod piekrišana, apspriežoties ar Eiropas Parlamentu.

Vairāk par uzņēmumu nodokļiem ES DeutschEnglishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites