Naršymo kelias

Paprastesnės mokesčių taisyklės įmonėms - 18/03/2011

Skaičiuotuvas ir šratinukas ant euro banknotų © Stockphoto/SrdjanSrdjanov

Dėl bendrų mokesčių taisyklių keliose ES šalyse veikiančioms įmonėms bus lengviau ir pigiau užsiimti verslu bendrojoje rinkoje.

ES valstybių narių mokesčių sistemos taip skiriasi, kad įmonėms gali būti labai sudėtinga ir brangu plėstis bendrojoje rinkoje DeutschEnglishfrançais , kurioje žmonės, prekės, paslaugos ir kapitalas gali judėti laisvai.

Europos Komisija pasiūlė daugiau nei vienoje ES šalyje veikiančioms įmonėms nustatyti bendras mokesčių taisykles DeutschEnglishfrançais . Pagal šias taisykles tokioms įmonėms būtų suteikta galimybė pildyti vieną ("konsoliduotą") visų ES gautų pajamų mokesčių deklaraciją.

Dėl tokių pokyčių padidėtų ES konkurencingumas ir imtų sparčiau augti ekonomika ir darbo vietų pasiūla.

Komisijos vertinimu, dėl bendrų taisyklių įmonės sutaupytų apie 2 mlrd. eurų. Dar 1 mlrd. eurų būtų sutaupyta, jeigu bent 5 % mažųjų ES įmonių pavyktų paskatinti išplėsti veiklą už savo valstybės ribų.

ES rinka taip pat taptų patrauklesnė į ją ketinančioms ateiti kitų pasaulio šalių įmonėms, nes minėtomis taisyklėmis galėtų naudotis ir jos.

Veikimo principai

Įmonių pelno mokesčio dydis ES nesikeis. ES šalys toliau pačios nustatys įmonių pelno mokesčio dydį.

Įmonės galės pasirinkti, ar mokėtinus mokesčius apskaičiuoti pagal skirtingas įvairių valstybių sistemas, ar naudotis bendromis taisyklėmis.

Tarkime, įmonė veikia keturiose ES šalyse ir trijose iš jų ji dirbo pelningai, o vienoje - patyrė nuostolį.

Įmonė galėtų pildyti ne keturias, o vieną mokesčių deklaraciją. Ji sudėtų pelną, atimtų nuostolį ir pagal bendras taisykles apskaičiuotų neapmokestinamas sumas ir lengvatas ir galiausiai bendrą apmokestinamą sumą.

Kiekvienai iš keturių šalių mokesčiai būtų sumokėti nuo dalies apmokestinamos sumos pagal jų mokesčių tarifus. Ši dalis būtų apskaičiuojama pagal taisyklėmis nustatytą formulę.

Kad šis pasiūlymas taptų teisės aktu, jam turi pritarti ES šalių vyriausybės, prieš tai pasikonsultavusios su Europos Parlamentu.

Daugiau apie įmonių pelno mokesčius ES DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos