Naršymo kelias

Estija įsiveda eurą - 28/12/2010

2011 m. sausio 1 d. Estijos piniginiu vienetu taps euras. Geras išankstinis planavimas ir visuomenės informavimas turėtų užtikrinti sklandų perėjimą nuo kronų prie eurų.

Neseniai surengtomis reklamos kampanijomis siekta užkirsti kelią painiavai dėl valiutų perskaičiavimo kurso, kad pirkėjai žinotų, kiek moka, ir nepatektų į nesąžiningų prekiautojų pinkles.

Lapkritį estai gavo lankstinukus su praktine informacija ir po dvi patogias korteles su kronos ir euro keitimo lentelėmis ir banknotų apsaugos nuo klastojimo priemonių paaiškinimu.

Prie naujų pinigų visuomenę pradėta pratinti nuo gruodžio 1 d.: bankuose imti platinti pradiniai monetų rinkiniai eesti keelEnglish.

Dar anksčiau, rugpjūtį, mažmenininkų, finansų institucijų ir vietos valdžios buvo paprašyta pasirašyti sąžiningo kainų nustatymo susitarimą, kuriame pasižadama po valiutos keitimo nedidinti kainų be rimtos priežasties.

Pirmas dvi savaites po euro įvedimo bus galima atsiskaityti ir Estijos kronomis, ir eurais, o po to vienintele teisėta mokėjimo priemone taps euras. Kad padėtų vartotojams, prekybininkai nuo 2010 m. liepos 1 d. skelbia kainas abiem valiutomis ir privalės tai daryti iki 2011 m. birželio 20 d.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos taryba stebės įmones ir kainas ir viešai skelbs visą informaciją apie šiurkščius taisyklių pažeidimus.

2004 m. įstojusi į Europos Sąjungą Estija ryžtingai ėmėsi ekonomikos reformų. Dėl spartaus ekonomikos augimo ji buvo praminta Baltijos tigru. Estijos ekonomika labai lanksti ir, nors krizė jos neaplenkė, per beveik du dešimtmečius buvo galima įsitikinti, kad ji gali funkcionuoti ir prisitaikyti esant fiksuotam valiutų kursui.

Euro įsivedimas nereiškia, kad pastangų dėti nebereiks. Tapusi septynioliktąja euro zonos nare Estija turės tęsti dabartinę skolos ir biudžeto deficito politiką, kuria skatinamas ekonomikos augimas, darbo vietų kūrimas ir užtikrinamas infliacijos lygio stabilumas.

Kitos neseniai euro zonos narėmis tapusios šalys - Slovėnija (2007 m.), Kipras, Malta (2008 m.) ir Slovakija (2009 m.).

Euro įvedimas Estijoje English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos