Naršymo kelias

Glaudesnis teismų bendradarbiavimas Europos piliečių ir įmonių labui - 14/12/2010

Europos žemėlapis ir žmonių minia fone © ES

Dėl naujų priemonių bendrovėms bylinėtis tarptautiniu mastu bus pigiau ir paprasčiau, o piliečiams, gyvenantiems, dirbantiems ir keliaujantiems kitose ES šalyse, reikės atlikti mažiau administracinių formalumų.

Komisija nori, kad ES piliečiams būtų paprasčiau dirbti, įsikurti kitose ES šalyse arba po jas keliauti, ir renka jų nuomones English , kaip būtų galima pagerinti esamą tvarką.

Vienas iš siūlomų būdų - visoje Europoje naudoti vienodas pačių įprasčiausių civilinio statuso dokumentų, pavyzdžiui, gimimo liudijimų, formas. Kitas būdas - užtikrinti, kad tokios formos būtų automatiškai prižįstamos bet kurioje ES šalyje. Toks pakeitimas nepaveiktų atskirų šalių tesinių sistemų.

27 ES šalių administracinės sistemos yra skirtingos. Vieši dokumentai (pavyzdžiui, sutartys ar žemės nuosavybės dokumentai) ir civilinio statuso dokumentai (įskaitant gimimo ir santuokos liudijimus) ne visada pripažįstami kitose šalyse negu jie buvo išduoti.

Tai dažnai labai apsunkina apie 12 mln. ne savo ES šalyse gyvenančių žmonių gyvenimą. Be to, jei reikalaujama dokumentų vertimo arba papildomų dokumentų civiliniam statusui įrodyti, dokumentų pripažinimas gali brangiai kainuoti. Neseniai atlikto tyrimo Englishfrançais duomenimis, 73 % respondentų mano, kad reikėtų imtis priemonių viešų dokumentų judėjimui iš vienos ES valstybės į kitą gerinti.

Konsultacijos vyks iki balandžio 30 d. Į pastabas bus atsižvelgiama 2013 m. rengiant naujų teisės aktų pasiūlymus.

Siekiama, kad ir bendrovės turėtų naudos. Naujuoju pasiūlymu būtų mažinamos bendrovių išlaidos, patiriamos, kai jos siekia, kad teisiniai sprendimai būtų pripažinti kitose ES šalyse.

Pavyzdžiui, jei Švedijos bendrovė už vėlavimą apmokėti sąskaitas paduoda į teismą Vokietijos bendrovę, pagal ES teisės aktus danskDeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska jau nustatyta, kad vienoje šalyje priimtas teismo sprendimas turi būti visapusiškai pripažįstamas ir vykdomas kitoje šalyje. Bet jeigu teismas bylą išsprendžia Švedijos bendrovės naudai, ji turi sumokėti dar iki 3000 eurų bylinėjimosi išlaidų, kad sprendimas būtų pripažintas abiejose šalyse. Šios papildomos išlaidos įmonei yra našta.

Europos Komisija šiuo metu siekia panaikinti šį reikalavimą, įmonėms kasmet kainuojantį apie 48 mln. eurų. Taikant naujas taisykles būtų labiau apsaugomi ir Europos vartotojai, dalyvaujantys sprendžiant teisinius ginčus su ES nepriklausančiomis šalimis.

Konsultacijos dėl dokumentų pripažinimo English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos