Naršymo kelias

Kaip, jūsų nuomone, turėtų būti saugomi investuotojai? - 08/12/2010

Akcijų kainos kompiuterio ekrane ir rašiklis rankoje © iStock/archives

Viešos konsultacijos dėl Finansinių priemonių rinkų direktyvos ir sankcijų finansinių paslaugų sektoriuje.

Kilus pasaulinei ekonomikos krizei ES buvo priversta skubiai imtis reformų, kad išlaikytų finansinių paslaugų rinkų stabilumą ir ištaisytų jų trūkumus.

Reformų tikslas - užkirsti kelią panašioms situacijoms ateityje reikalaujant, kad finansų sektoriaus įmonių veikla būtų skaidresnė. Naujomis taisyklėmis užtikrinama veiksmingesnė finansų sektoriaus priežiūra ir geresnė vartotojų apsauga.

Šiuo metu ES siekia įgyvendinti antrąjį reformų paketą DeutschEnglishfrançais. Šiuo tikslu surengtos viešos konsultacijos dėl dviejų pasiūlymų.

Finansinių priemonių rinkų direktyva (FPRD)

Finansinių priemonių rinkų direktyva (FPRD) DeutschEnglishfrançais - tai išsamus investicinių įmonių reguliavimo pagrindas. Per trejų metų šios direktyvos galiojimo laikotarpį padidėjo investuotojų apsauga ir palengvėjo vertybinių popierių biržų bei investicinių įmonių veikla ES bendrojoje rinkoje.

Siekiama, kad vertybinių popierių rinkoje būtų didesnė konkurencija ir taip investuotojams teikiamos geresnės ir pigesnės paslaugos. Kad būtų atsižvelgta į dėl naujų technologijų ir finansinių produktų finansų rinkoje atsiradusius pokyčius, Komisija siūlo peržiūrėti taisykles. Taip turėtų būti sukurta tvirta reguliavimo sistema be jokių spragų.

Per konsultacijas dėl FPRD DeutschEnglishfrançais siekiama išsiaiškinti, kaip reikėtų pakoreguoti taisykles, siekiant atsižvelgti į visas investicines paslaugas ir visą susijusią veiklą, padidinti finansų sektoriaus priežiūrą ir geriau apsaugoti investuotojus.

Į konsultacijų rezultatus Komisija atsižvelgs rengdama 2011 m. gegužės mėnesį numatytą pateikti pasiūlymą.

Sankcijos finansinių paslaugų sektoriuje

Per kitas konsultacijas laukiama pasiūlymų dėl naujų būtiniausių ES masto sankcijų finansines paslaugas teikiančioms įmonėms, kurios nesilaiko taisyklių.

Šiuo metu ES šalys taisyklių pažeidėjams taiko skirtingas nuobaudas. Per krizę taip pat išryškėjo, kad ES šalyse skirtingai taikomos ir šios srities taisyklės. Dėl to įmonės mieliau steigiasi tose šalyse, kuriose sankcijos yra švelniausios.

Komisija siūlo visoje ES nustatyti bendrus nuobaudų, baudų ir taisyklių laikymosi užtikrinimo standartus. Taip bendroji rinka veiktų sklandžiau ir būtų užtikrinama, kad ES finansinių taisyklių pažeidėjai būtų tinkamai nubausti, kad ir kur pažeidimas būtų padarytas.

Per konsultacijas DeutschEnglishfrançais gautos pastabos padės Komisijai rengti kitiems metams numatytus pasiūlymus.

Daugiau informacijos apie finansinių paslaugų reformą DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos