Navigācijas ceļš

Nodokļi finanšu sektorā - 07/10/2010

Cilvēka roka ar pildspalvu norāda šķidro kristālu displejā uz aili tirdzniecības tabulā © iStock/archives

Pasaules un ES mēroga nodokļi finanšu sektorā palīdzētu starptautisku mērķu finansēšanā, piemēram, attīstības un klimata pārmaiņu iegrožošanas mērķu finansēšanā, kā arī globālās ekonomikas krīzes seku novēršanā.

Ir ierosināti divu veidu nodokļi. Viens ir ES līmeņa finanšu darbību nodoklis ES finanšu sektoram, un otrs ir starptautiska līmeņa finanšu darījumu nodoklis.

Krīzi lielā mērā izraisīja bankas un finanšu pakalpojumu sniedzēji, un pēdējo gadu laikā valstu valdības tiem sniegušas būtisku atbalstu. Šis nodoklis nodrošinātu, ka finanšu pakalpojumu sniedzēji iesaistās ekonomikas atjaunošanas izmaksu segšanā un pienācīgi samaksā savu daļu.

Finanšu nozarē ir mazāk nodokļu salīdzinājumā ar citām tautsaimniecības nozarēm. Daudzas bankas, piemēram, ir atbrīvotas no PVN un bauda citus atvieglojumus. Ieņēmumi no šī nodokļa nodrošinātu, ka tās sniedz pienācīgu ieguldījumu valstu budžeta ieņēmumos.

Vēl viens jaunu ieņēmumu avots būtu starptautiskā līmeņa finanšu darījumu nodoklis. To varētu izmantot pasaules līmeņa politikas finansēšanai, piemēram, attīstības atbalsta vai klimata pārmaiņu iegrožošanas finansēšanai.

Komisija novērtēs, kā šāds nodoklis varētu ietekmēt ekonomiku.

ES dalībvalstu valdības novērtēs abas iespējas pirms nākamā pasaules 20 bagātāko ekonomiku (G20) sammita novembrī, kur iepazīstinās ar ES kopējo nostāju.

Vairāk par nodokļiem ES DeutschEnglishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites