Naršymo kelias

Finansų sektoriaus apmokestinimas - 07/10/2010

Rašikliu rodoma į akcijų kursų lentelę ekrane © iStock/archives

Iš finansų sektoriaus renkant pasaulinius ir ES mokesčius būtų gaunama lėšų, kurios padėtų spręsti tarptautinius klausimus, tokius kaip vystymasis ar klimato kaita, ir įveikti pasaulinės ekonominės krizės pasekmes.

Pasiūlyme nurodomi dviejų rūšių mokesčiai. Pirmasis būtų ES lygmens ES finansų sektoriaus finansinės veiklos mokestis, o antrasis - pasaulinis finansinių sandorių mokestis.

Kadangi viena iš pagrindinių krizės priežasčių buvo bankai ir kitos finansinių paslaugų bendrovės, per pastaruosius dvejus metus gavę didžiulę vyriausybių paramą, apmokestinimas būtų būdas pasiekti, kad jie tinkamai prisidėtų prie ekonomikos atkūrimo išlaidų.

Be to, palyginti su kitais ekonomikos segmentais, finansų sektorius apmokestintas mažiau. Pavyzdžiui, daugeliui bankų nereikia mokėti PVM ir jiems taikomos kitos lengvatos. Iš mokesčių gautomis įplaukomis būtų užtikrinta, kad jie tinkamai prisidėtų prie valstybių biudžetų finansavimo.

Kitas naujų pajamų gavimo būdas - tarptautinis finansinės prekybinės veiklos mokestis. Gautos pajamos galėtų būti naudojamos pasaulinio masto politikai, tokių sričių kaip vystymasis ar kova su klimato kaita, finansuoti.

Komisija taip pat atliks tokio mokesčio poveikio ekonomikai vertinimą.

Abu siūlomus mokesčius ES vyriausybės apsvarstys iki kito lapkritį įvyksiančio 20 turtingiausių pasaulio valstybių aukščiausiojo lygio susitikimo, kuriame bus pateikta bendra ES pozicija.

Daugiau apie mokesčius ES DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos