Navigācijas ceļš

Jauni, stingrāki finanšu produktu tirdzniecības noteikumi - 16/09/2010

Šīs ES reformas iecerētas kā reakcija uz globālo finanšu krīzi © AP

ES regulējumā ierosināts izdarīt izmaiņas, lai īsās pozīcijas pārdošanu un atvasinājumu ārpusbiržas tirdzniecību padarītu drošāku un pārredzamāku

Šī reforma tikai viens no pasākumiem, ko Komisija pašlaik veic, lai pēc globālās ekonomikas krīzes radītu līdzsvarotāku un izturīgāku finanšu sistēmu ES.

Šajos priekšlikumos, par kuriem paziņoja vakar, paredzēts samazināt risku un palīdzēt ES dalībvalstīm savstarpēji koordinēt preventīvus pasākumus, teica par iekšējo tirgu atbildīgais komisārs Mišels Barnjē.

Vienā no jauno tiesību aktu projektiem ierosināts ārpusbiržas atvasinājumu DeutschEnglishfrançais tirdzniecību veikt ar centrālo darījumu starpnieku līdzdalību, tādējādi nodrošinot labāku uzraudzību. Par darījumiem būs jāziņo reģistrētiem centralizētiem reģistriem, kas pakļauti jaunajai Eiropas Vērtspapīru un tirgu iestādei.

Otrā tiesību akta projektā paredzēts, ka visos gadījumos, kad notiek vērtspapīru īstermiņa pārdošana, šādi darījumi īpaši jāiezīmē. Turklāt investoriem, kuriem pieder tik daudz īsās pozīcijas pārdošanā iegūtu vērtspapīru, ka to apjoms pārsniedz konkrētu vērtību, būs pienākums par savu stāvokli ziņot regulatoriem un citiem tirgus dalībniekiem. Priekšlikumā paredzēts arī regulējums attiecībā uz tādām valsts parāda īsajām pozīcijām, kas radušās kredītsaistību neizpildes mijmaiņas līgumu dēļ.

Priekšlikumi vēl jāizskata Eiropas Parlamentā un Ekonomikas un finanšu padomē.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites