Naršymo kelias

Naujos saugesnės prekybos finansiniais produktais taisyklės - 16/09/2010

ES reformos - atsakas į pasaulinę finansinę krizę © AP

Dėl ES pasiūlytų taisyklių pakeitimų prekyba skolintais vertybiniais poperiais ir ne biržos išvestinėmis finansinėmis priemonėmis turėtų būti saugesnė ir skaidresnė.

Ši reforma yra dalis priemonių, kurių Europos Komisija imasi, siekdama po pasaulinės ekonomikos krizės sukurti darnesnę ir tvirtesnę ES finansų sistemą.

Vakar paskelbtomis siūlomomis priemonėmis, kaip teigia už vidaus rinką atsakingas Europos Komisijos narys Michelis Barnier, būtų mažinama rizika ir ES šalims padedama derinti prevencinius veiksmus.

Pagal vieną siūlomą reglamentą investuotojai ne biržos išvestinėmis finansinėmis priemonėmis DeutschEnglishfrançais turėtų prekiauti per pagrindines sandorių šalis. Apie tokius sandorius pagal naujos Europos vertybinių popierių ir rinkų institucijos reglamentą turėtų būti pranešama registruotiems pagrindiniams depozitoriumams.

Pagal kitą reglamentą būtų reikalaujama, kad visi parduodami skolinti vertybiniai popieriai biržoje būtų aiškiai paženklinti. Investuotojai, įsigiję nustatytą skolintų vertybinių popierių kiekį turėtų informuoti reguliavimo įstaigas ir rinką apie savo padėtį. Siūlomomis priemonėmis taip pat būtų reguliuojami su valstybės garantuota skola susijusių kredito įsipareigojimų neįvykdymo apsikeitimo sandoriai.

Dabar pasiūlymus svarstys Europos Parlamentas ir Ekonomikos ir finansų reikalų taryba.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos