Naršymo kelias

Kokia finansų reformos dabartinė padėtis? - 10/09/2010

"Standard and Poor's" pajamų prognozės Niujorko akcijų biržos lentoje © Reporters

Ateinančiais mėnesiais finansų reformos programos laukia didelis išbandymas

Šį rudenį ES tęs Europos finansų reguliavimo sistemos peržiūros darbus. Jau patvirtinta daug svarbių priemonių, pavyzdžiui, dėl geresnės kredito reitingų agentūrų priežiūros ir bankų bei investicinių įmonių mokamų premijų apribojimo. Tačiau liko dar daug ką nuveikti 2010-aisiais.

Keletą esminių teisės aktų liko tik galutinai patvirtinti, o kiti reformos elementai vis dar konkretinami. Daugumą iš likusių pasiūlymų Komisija siekia pateikti iki metų galo ir ragina ES šalis bei Europos Parlamentą dokumentus patvirtinti iki 2011 m. pabaigos.

Kitu netrukus pasirodysiančiu teisiniu pasiūlymu bus siekiama užtikrinti didesnį skaidrumą ir saugą prekiaujant išvestinėmis finansinėmis priemonėmis, t. y. priemonėmis, kurių vertė susijusi su turto, kuriuo ji grindžiama, verte.

Be to, rengiamas pasiūlymas reguliuoti skolintų finansinių priemonių, įskaitant su valstybės garantuota skola susijusius kredito įsipareigojimų neįvykdymo apsikeitimo sandorius, pardavimą. Skolintų vertybinių popierių pardavimas gali būti naudinga ir teisėta prekybos praktika, bet užsimenama, kad galbūt dėl jo pagilėjo skolų krizė.

Tarp jau parengtų priemonių vertėtų paminėti naują Europos finansų priežiūros sistemą DeutschEnglishfrançais , dėl kurios ES šalių vyriausybės ir Europos Parlamentas beveik galutinai susitarė. Pagal šią sistemą numatoma įsteigti valdybą, kuri stebėtų riziką visos ES finansų sistemos stabilumui, ir tris naujas Europos priežiūros institucijas, kurios kontroliuotų ir koordinuotų nacionalinių bankininkystės, draudimo ir finansų rinkų priežiūrą.

Kitu svarbiu teisės akto projektu, dėl kurio šiuo metu deramasi, siekiama reguliuoti rizikos draudimo fondus DeutschEnglishfrançais ir kitus alternatyvaus investavimo fondus, kuriais naudojasi profesionalūs ir instituciniai investuotojai.

Atsižvelgdama į tai, kas nuveikta pasauliniu lygiu, ES taip pat peržiūri kapitalo reikalavimus DeutschEnglishfrançais bankams ir investicinėms įmonėms, siekdama užtikrinti, kad visos finansų institucijos turėtų pakankamai kapitalo rezervų. Dėl finansų krizės galiojantys teisės aktai jau buvo du kartus iš dalies keičiami, bet būtina atlikti daugiau pakeitimų.

ES planuoja peržiūrėti ir kredito reitingų agentūrų taisykles DeutschEnglishfrançais . Kredito reitingų agentūrų registravimo ir priežiūros taisyklės buvo įvestos po 2008 m. krizės.

Ankstyvu finansų krizės etapu ES padidino banko indėlių garantijas DeutschEnglishfrançais , kad vartotojai bankais labiau pasitikėtų ir kad būtų išvengta galimų masinių indėlių išėmimų iš bankų. Liepos mėn. Komisija pasiūlė šiuos teisės aktus nuodugniai peržiūrėti, kad būtų paspartintos išmokos ir užtikrinama, jog ES šalys turi pakankamai lėšų garantijoms.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos