Naršymo kelias

Didžiojo dvidešimtuko susitikimo darbotvarkėje - ekonomikos augimas ir finansų reforma - 25/06/2010

Didžiojo dvidešimtuko aukščiausiojo lygio susitikimas Toronte (Kanada) © SMO

Didžiojo dvidešimtuko šalių vadovai, finansų ministrai ir centrinių bankų valdytojai birželio 26-27 d. Toronte susitiks aptarti, kaip atsigaunama po pasaulinės finansų krizės.

Didžiojo dvidešimtuko susitikime Europos Sąjungai atstovaus Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso ir Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas Hermanas van Rompuy. Į Torontą jie vyksta turėdami aiškius prioritetus.

Svarbiausias jų darbotvarkės klausimas - rasti būdą, kaip užtikrinti patikimą ilgalaikį augimą. Europos Sąjunga ir kitos Didžiojo dvidešimtuko narės sutaria, kad būtina derinti dabartinės krizės įveikimo strategijas. Taip būtų užtikrintas politikos ir viešųjų finansų tvarumas vidutinės trukmės ir ilguoju laikotarpiu.

ES siekia didesnės pažangos reformuojant finansų rinkas. Apie tai liudija pranešimas, kad liepą bus paskelbti bankų atsparumo krizėms tikrinimo rezultatai.

Kitas ES darbotvarkės klausimas - finansų įstaigų mokestis, kurį įvesti Europos Sąjunga paragino savo valstybes nares. Įvedus šį mokestį finansine našta krizės atveju būtų dalijamasi tolygiau, o finansų sektoriaus veikėjai būtų skatinami mažiau rizikuoti. ES pabrėžia, kad apie tokią mokesčių sistemą ir apie visuotinį finansinių sandorių mokestį turėtų būti diskutuojama ir tarptautiniu lygmeniu, nes visiems turėtų būti sudarytos vienodos sąlygos.

ES tikisi, kad susitikimas Toronte parengs dirvą Didžiojo dvidešimtuko susitikimui Seule lapkritį ir kad bus užkirstas kelias protekcionizmo tendencijoms.

1999 m. įsteigto Didžiojo dvidešimtuko susitikimuose dalyvauja 19 šalių ir Europos Sąjungos politikos ir finansų vadovai. Didžiojo dvidešimtuko šalių bendrasis nacionalinis produktas sudaro maždaug 90 % viso pasaulio BNP, o prekybos apimtis - 80 % pasaulio prekybos apimties.

Europos Komisijos Pirmininkas J. M. Barroso aukščiausiojo lygio susitikime

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos