Navigatsioonitee

ELi teemad G20 kohtumisel: jätkusuutlik majanduskasv ja finantsreform - 25/06/2010

G20 tippkohtumine, Toronto, Canada © SMO

G20 juhid, rahandusministrid ja keskpankade juhid kohtuvad Torontos 26. ja 27. juunil, et arutada majanduse taastumist üleilmsest kriisist.

Euroopa Komisjoni president José Manuel Barroso esindab Euroopa Liitu koos Euroopa Ülemkogu eesistuja Herman van Rompuyga. Nad lähevad Torontosse kindla teadmisega ELi prioriteetidest.

Esimesel kohal on mooduste leidmine tugeva ja jätkusuutliku majanduskasvu kindlustamiseks. ELi ja G20 liikmed on üksmeelel seoses vajadusega koostada selline kooskõlastatud strateegia praegusest majanduskriisist väljumiseks, mis tagaks poliitika ja riikide rahanduse jätkusuutlikkuse keskpikas ja pikemas perspektiivis.

ELi eesmärk on võtta edasisi samme finantsturgude reformimiseks. Seda illustreerib teade, et EL avalikustab juulis oma pankade stressitestide tulemused.

Päevakorras on ka finantsasutuste maksustamine, mida EL on soovitanud liikmesriikel kasutusele võtta. Kuigi selline maksussüsteem võib parandada koormuse jagamist ning luua finantsturul tegutsejatele ajendi võtta vähem riske, on EL seisukohal, et arutelud maksusüsteemi ja globaalse finantsülekannete maksustamise üle peaks kõigile võrdsete tingimuste tagamiseks jätkuma ka rahvusvahelisel tasandil.

EL loodab, et Toronto kohtumine sillutab teed edule 2010. aasta novembris Sŏulis toimuval G20 kohtumisel, kus loodetakse leida toetust ka üleilmsele protektsionismivabale kaubandusele.

G20 asutati 1999. aastal ning sellesse kuuluvad ELi ja 19 muu riigi poliitilised ja rahandusjuhid. G20 liikmete arvel on umbes 90% maailma rahvamajanduse kogutoodangust ja 80% maailma kaubandusest.

President Barroso tippkohtumisel

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad