Naršymo kelias

Per didelis biudžeto deficitas. Stebimų valstybių sąraše atsidūrė Kipras, Danija ir Suomija - 16/06/2010

Euro monetos © ES

12 šalių ėmėsi veiksmingų biudžeto deficito mažinimo priemonių.

Kipras, Danija ir Suomija pateko tarp valstybių, kurių biudžeto deficitas pernelyg didelis ir gali kelti pavojų Europos ekonomikai. Komisija rekomenduoja įtraukti šias šalis į valstybių, kurių viešųjų finansų sistemos turi būti atidžiai stebimos, sąrašą.

Iki šiol sumažinti deficitą įsipareigojo 12 ES šalių. Šiuo tikslu jos mažina valstybės išlaidas ir imasi pajamų didinimo priemonių. Anot Komisijos, šios priemonės veiksmingos. Tarp šių valstybių - Airija, Italija, Portugalija ir Ispanija - 4 šalys, kurių didelė nacionalinė skola slegia visos euro zonos pečius.

Vokietija, atsiliepdama į susirūpinimą, kad didelis jos prekybos perteklius kenkia kitų ES šalių ekonomikai, ėmėsi skatinti vartotojų išlaidas. Vokietija taip pat parengė deficito mažinimo priemones 2011 metams ir vėlesniam laikotarpiui.

Naujausioje Komisijos ataskaitoje taip pat analizuojama Austrijos, Belgijos, Čekijos, Prancūzijos, Nyderlandų, Slovakijos ir Slovėnijos biudžeto deficito padėtis.

Kaip ir visoms kitoms į stebėjimo sąrašą įtrauktoms šalims, Komisija pasiūlė Kiprui, Danijai ir Suomijai terminą, iki kurio šios šalys turi ištaisyti biudžeto deficitą. Suomija tai padaryti turės iki 2011 m., Kipras - iki 2012 m., o Danija - iki 2013 m.

Kipro biudžeto deficitas praėjusiais metais buvo 6,1% BVP. Tikimasi, kad šiais metais Danijos biudžeto deficitas bus 5,4 %, o Suomijos - 4,1 % BVP.

Iki šiol šios šalys atrodė finansiškai stabilios. Už pinigų reikalus atsakingas ES Komisijos narys Ollis Rehnas tvirtino, kad staigiai išaugęs biudžeto deficitas rodo, kad ekonomikos krizė labai stipriai paveikė valstybių išlaidas.

EU stabilumo ir augimo pakte nustatytu 3 % biudžeto deficito limitu siekiama apsaugoti euro zoną nuo pusiausvyros sutrikimų, dėl kurių gali kilti nepasitikėjimas euro zona, kaip praėjusį mėnesį per Graikijos skolų krizę.

 

Daugiau apie ES perviršinio deficito procedūrą English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos