Naršymo kelias

Estija pasirengusi įsivesti eurą - 12/05/2010

Estijos sostinė Talinas © ES

Aštuonios kitos šalys dar nepasirengusios prisijungti prie euro zonos.

Praėjus šešeriems metams nuo įstojimo į ES, Estija įvykdė bendros Europos valiutos įvedimo sąlygas.

Šiandien Europos Komisija paskelbė, kad ji rekomenduos ES šalių vyriausybėms leisti Estijai įsivesti eurą kitų metų sausį. Estija, kurioje šiuo metu naudojamos kronos, taptų 17-ąja šalimi, įsivedusia eurą.

Kartu su šiuo pranešimu buvo paskelbta ir nauja ataskaita English , kurioje sakoma, kad kitos aštuonios ES šalys - Bulgarija, Čekija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Rumunija, Švedija, Vengrija - dar neįvykdė euro zonos narystės sąlygų. Jungtinė Karalystė ir Danija pagal specialią išlygą yra nutarusios nesijungti prie euro zonos.

Kad atitiktų eurui įsivesti reikalingus kriterijus, šalys turi įrodyti, kad jų valstybės finansai yra geros būklės, ir kad valiutos keitimo kursas ir kainos yra stabilūs. Be to, palūkanų normos turi būti nedidelės, o su pinigų reikalais susiję nacionaliniai teisės aktai turi atitikti ES teisę.

Į pasaulio finansų rinkas euras įvestas 1999 m., o monetos ir banknotai pradėjo cirkuliuoti dar po trejų metų.

Naujausia euro zonos šalis narė yra Slovakija, šią valiutą įsivedusi 2009 m. Dabar eurus kasdien naudoja apie 329 mln. žmonių - beveik du trečdaliai visų ES gyventojų (500 mln.).

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos