Naršymo kelias

Europos ekonomika po truputį atsigauna - 05/05/2010

Laikraštį skaitantis verslininkas © ES

BVP Europos Sąjungoje turėtų palaipsniui imti augti sparčiau, nors ekonomikos augimas bus ne toks veržlus kaip ankstesniais pakilimo laikotarpiais.

Ekonomikos nuosmukis baigėsi 2009 m. trečiąjį ketvirtį - daugiausiai dėl ekonomikai skatinti skirtų fiskalinės ir pinigų politikos priemonių. Tačiau, anot naujausios ES ekonomikos prognozės, poveikio turėjo ir laikini veiksniai.

Panašu, kad 2010 m. ES ekonomika augs English 1 %, t. y. 0,25 % procentinio punkto daugiau nei Europos Komisija prognozavo rudenį. Tai iš dalies lemia tvirtesnė pasaulio ekonomika. Numatoma, kad 2011 m. BVP augs 1,75 %.

Įvairių ES šalių ekonomikos atsigavimo tempas vis labiau skirsis dėl jų pačių sąlygų ir politikos.

Nuosmukio metu labai, nors kiek mažiau nei manyta praėjusį rudenį, padidėjo nedarbas. Numatoma, kad šiais metais nedarbo lygis ES stabilizuosis ties maždaug 10 %.

Krizė sudavė stiprų smūgį ir valstybių finansams. Numatoma, kad šalių biudžetų deficitas šiais metais pasieks 7,25 % BVP, o valstybių skolos ir BVP santykis ir toliau didės.

2009 m. buvusi labai nedidelė, infliacija šiek tiek šoktelėjo, bet dėl ekonomikos sąstingio darbo užmokesčio augimas ir infliacija greičiausiai nesikeis. Numatoma, kad šiais metais infliacija ES sieks 1,75 %, o euro zonoje - 1,5 %.

Kaip matyti iš vyriausybių obligacijų rinkose neseniai atsiradusios įtampos, su ES ekonomikos atsigavimu susijusi padėtis tebėra labai neaiški. Tačiau apskritai su prognoze susijusi rizika iš esmės subalansuota.

Ekonomikos prognozes Europos Komisija paprastai skelbia keturis kartus per metus: pavasarį ir rudenį - išsamias, o vasarį ir rugsėjį - trumpesnes tarpines prognozes.

 

2010 m. pavasario ES ekonomikos prognozė English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos