Naršymo kelias

Ekonomikos atsigavimas vis dar netvirtas - 25/02/2010

Už ekonomikos ir pinigų reikalus atsakingas Komisijos narys Olli Rehnas © ES

Europos Komisija tikisi, kad BVP Europos Sąjungoje palaipsniui taps toks, koks buvo prieš ekonomikos nuosmukį. Tačiau ekonomikos atsigavimui vis dar kyla kliūčių.

Ilgiausiai trukęs ir giliausias Europos Sąjungos istorijoje ekonomikos nuosmukis baigėsi trečią 2009 m. ketvirtį vėl pradėjus augti realiajam BVP. Tačiau, kaip ir tikėtasi, paskutinį metų ketvirtį augimas sulėtėjo.

Tikėtina, kad 2010 m. ekonomika augs tik 0,7 %, kaip buvo numatyta 2009 m. rudens prognozėje.

ES buvo naudinga tai, kad antrą 2009 m. pusmetį pasaulio ekonomika atsigavo labiau nei tikėtasi. Padėtis pasaulyje ir toliau teikia vilčių: numatoma, kad pasaulio ekonomika 2010 m. augs 4,25 % (neįskaitant ES).

Nepaisant šių teigiamų pokyčių, ES augimą 2010 m. gali stabdyti keli veiksniai, pavyzdžiui, silpnesnės kelių valstybių narių būsto rinkos, sumažėjusi gamyba ir mažmeninė prekyba. Tvirtai prognozuoti padėties finansų rinkose kol kas negalima, nepaisant gerų rezultatų nuo 2009 m. pradžios. Panašu, kad nedarbas didės, dėl to vartotojų išlaidos bus mažesnės.

Ekonomikai susilpnėjus, 2009 m. infliacija buvo labai nedidelė: 1,0 % ES ir 0,3 % euro zonoje. Numatoma, kad 2010 m. visoje ES ji sieks 1,4 %, t. y. bus šiek tiek didesnė, nei spėta ankstesnėje prognozėje. Euro zonos prognozė tebelieka tokia pati – 1,1 %.

Pagal dabartinę prognozę su ekonomikos atsigavimu susijusi rizika ir toliau yra subalansuota. Sprendžiant iš naujausių finansų rinkų pokyčių, galima tikėtis daugiau netikrumo. Tačiau, pasaulio ekonomikai atsigaunant labiau nei manyta, ES ekonomikos augimas gali paspartėti.

Ekonomines prognozes Europos Komisija paprastai skelbia keturis kartus per metus: pavasarį ir rudenį – išsamias, o vasarį ir rugsėjį – trumpesnes tarpines prognozes. Kita prognozė bus parengta gegužę.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos